Nejsem naivní, napětí tu cítím pořád, konstatoval trenér Teplic Kučera. Nastal čas ho odvolat?

Nejsem naivní, napětí tu cítím pořád, konstatoval trenér Teplic Kučera. Nastal čas ho odvolat?

Během reprezentační pauzy mu vedení klubu sice vyjádřilo důvěru, hned první zápas po opětovném rozjezdu Fortuna:ligy však nedopadl vůbec dobře. Teplice podlehly v sedmém kole Ostravě 1:3 a v tabulce jim se třemi body patří předposlední místo, takže hlavní otázka je nasnadě. Ustojí to trenér Radim Kučera a zůstane koučem mužstva, nebo přijde jeho konec u týmu? 

"Od chvíle, co jsem do Teplic v prosinci přišel, hraje tým o záchranu a napětí je tu cítít pořád. Vnímám, že se nevyhrává a nejsem naivní. Ale snažím se udělat maximum pro to, abychom to otočili a strhli na svou stranu," uvedl Kučera na tiskové konferenci.

Pravdou přitom je, že po herní stránce to v mnoha zápasech jeho týmu až tak špatné vážně nebylo. Jenže výsledek se většinou nedostavil, což je bohužel klíčové. "Je to ubíjející pro mě, hráče, fanoušky i vedení klubu. Každý nad tím přemýšlí a všichni se s tím snaží něco dělat. Ukázaná pravda ale platí na hřišti a bijeme se za to, abychom to na něm přetavili ve tři body a nějak se odrazili," hlesl Kučera.

"Za výkon proti Ostravě nemám hráčům co vytknout. Zápas odmakali, ale zkrátka musí lépe řešit finální situace a zároveň se vyvarovat laciným gólům," doplnil sedmačtyřicetiletý kouč, který navíc tento týden přišel o důležitého útočníka Jakuba Mareše. Ten si na tréninku poranil kotník a mohl by být mimo hru dva až tři týdny. 

"Za devět měsíců se mi tu nestalo, abych měl všechny hráče zdravé. Jsou to další aspekty, které nám nehrají do karet, ale určitě se na ně nechci vymlouvat," poznamenal Kučera, jehož budoucnost je ve hvězdách.

Povede mužstvo příští týden v Karviné už někdo jiný? 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.