Sešívaní probírali Feyenoord i s Van Burenem a o nizozemském obrovi z De Kuip mají perfektní informace...

Sešívaní probírali Feyenoord i s Van Burenem a o nizozemském obrovi z De Kuip mají perfektní informace...
OBSAHUJE VIDEO

Slávistická družina se nalézá od úterního dne v Rotterdamu, kde ji čeká ve čtvrtek večer druhé vystoupení v základní skupině Evropské konferenční ligy proti tamnímu Feyenoordu.

"Je to Evropa a všichni se těšíme. Myslím si, že jsme dobře naladění. Probírali jsme to s Mickem van Burenem, zrovna jsem mu gratuloval k úspěšnému zápasu za Budějovice a psali jsme si i kvůli Feyenoordu, on je jejich velký fanoušek. Máme o nich perfektní informace. Viděli jsme jejich domácí duel, který vyhráli 5:3. Nádherná atmosféra na stadionu, fantastičtí fanoušci a ofenzivní tým," představil nejbližšího soupeře sešívaný asistent Zdeněk Houštecký, jehož slova nabídl web slavia.cz.

Na slavný stadion De Kuip se vleze skoro 50 tisíc diváků. "Viděli jsme to na Youtube, je to fantastické. Hodně se na to těšíme. Fanoušci dokáží celý zápas tvořit úžasnou atmosféru. Těšíme se na diváky po roční přestávce, atmosféra je tam famózní. Stadion je nádherný a pro nás pro všechny to bude další zážitek," přidal blízký spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Feyenoord by měl být ve formě. Za poslední tři vystoupení v Ekstraklase totiž nasázel svým protivníkům 12 branek, s tím, že varováním může být zejména vyplenění půdy PSV poměrem 4:0. "Holandská liga je celkově ofenzivní. Tyhle mančafty, ať už je to Feyenoord, PSV nebo Ajax, jsou top ofenzivní týmy. My jsme taky teď hodně do ofenzivy, ale musíme si dát pozor. V Evropě je to vždycky o tom nedostat gól a vzadu hrát na nulu. Vypadá to, že by to měl být hodně dobrý zápas pro fanoušky, kteří si můžou užít ofenzivní fotbal z obou stran," předpověděl na stránkách slavia.cz člen realizačního týmu úřadujícího českého šampiona.

Pokud jde o bránění, slavné "S" nebude moci použít defenzivní čtyřlístek David Hovorka, Ladislav Takács, Taras Kačaraba a Ondřej Kúdela. "Víme, jaký máme problém se stopery. Pojedou všichni, držíme partu pohromadě, ale zdravotní stav v obraně, hlavně u stoperů, není na to, aby kluci hráli. Ještě nejsou úplně v pořádku. Do čtvrtka je ještě čas, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Bohužel jsou tam hráči, se kterými nemůžeme počítat," přednesl Houštecký.

Sparta - Slavia, Sparta - Rangers, Feyenoord - Slavia, Alkmaar - Jablonec, Liverpool - City, Atlético - Barcelona

Zdroj: slavia.cz