Poznatky Fukala: Krmenčík je schopný, Schranz inteligentní a Masopustovi škodí, že každý zápas nastupuje někde jinde

Poznatky Fukala: Krmenčík je schopný, Schranz inteligentní a Masopustovi škodí, že každý zápas nastupuje někde jinde

Podle Milana Fukala nebylo 300. derby pro diváky nijak atraktivní a spíše šlo o lítý boj. Vzhledem k situaci, v níž se oba pražské kluby aktuálně nalézají, se podle něj ani nedalo čekat, že by mělo jít na Letné o oku lahodící fotbal.

"Byl bych hodně zvědavý, co by se dělo, kdyby Slavia zůstala v jedenácti. Srážejí ji však po celou sezonu opakované nedisciplinovanosti. Nechápu počínání švédského legionáře Ousoua při druhé žluté. Když vím, jak je Haraslín rychlý, tak nemohu tak hloupě jít do skluzu. Když balon vypíchnu, každý si řekne - v pořádku, byl tam včas. Ale tohle bylo obrovské riziko, 50 na 50, že ho srazím. Měl žlutou kartu, musel si přece uvědomovat, co nastane po vyloučení. Pošle spoluhráče víc než na poločas do oslabení. Měl Haraslína nechat běžet, jen ho stínovat, zvláště když už dobíhal Bah. Je to hloupost, ale i nedisciplinovanost," káral zahraničního středního obránce bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Následná branka z přímého kopu podle jeho slov představovala další hráčské selhání. "Vysloveně blbost. Schranz stojí ve zdi, nemůže střelu takhle tečovat a vlastně zmařit brankáři možný zákrok. Vyskočím, do strany se však nehýbu, zasáhnout míč je největší hrůza. Nepochybuju, že je Ivan inteligentní hráč, ale tohle bylo nejhorší rozhodnutí," sepsul slovenského reprezentanta bývalý zadák Hamburku či M'gladbachu, který má na aktualne.cz pravidelné ligové sloupky.

Zvednutý prst Baha? Žluté by měly být za tvrdé zákroky, ne nějaké nesportovní chování a gesta, míní šéf Slavie

"A ať mi někdo vysvětlí, že klub s takovými možnostmi, několik let pečlivě budovaný, nemá stopery. Vím, že se dva tři mohou zranit, ale pořád musím mít připravené hráče na tento důležitý post. Nemůže někdo z nouze zaskakovat. Ať jsi borec jako Holeš, Masopust nebo Bořil, reprezentant, umíš se přizpůsobit jiným úkolům, což je velká hodnota, nejsou to tvoje posty, na které máš zafixované návyky. Právě Masopustovi strašně škodí, že každý zápas nastupuje někde jinde," všiml si aktualne.cz citovaný odborník, jenž na české půdě nastupoval nejen za Spartu, ale také za Jablonec či Hradec Králové.

Na výsledek neměl vliv ani příchod reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka, jenž už si připsal za vršovické "S" 9 soutěžních startů a jen jeden gól. "Mnozí považují angažování Krmenčíka za nevydařené, za zklamání. Ale chce to čas. Někdy něco funguje od začátku, ale proces sžívání se s ostatními může trvat. Já Krmeníčka považuju za schopného útočníka, jestli si někdo myslel, že přijde a bude hned dávat rozhodující góly, může z něj být rozladěný. Pro útočníka je ovšem složité v každém zápase přicházet s tím, že dá gól a otočí zápas. Defenzivní hráč to má jednodušší, ubrání si svoje, ale útočník se musí ukázat při zakončení. Slavia musí znovu začít u sebe, u jednotlivých věcí, které ji vytáhly nahoru, co je ctilo. Včetně odpovědnosti. Neříkám, že vyklízí pozice, ale tohle se stát nemělo," zakončil na aktualne.cz šestačtyřicetiletý Fukal.

Zasloužená prohra: Slavia nevyužila, že přišel Dočkal. A ty Berbrovy tanečníky pošlete do StarDance, pane Příhodo

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.