Chybí Kadeřábek kvůli sporu s Šilhavým či výkonnosti? Ani jedno, ani druhé, opora Hoffenheimu požádala o klid...

Chybí Kadeřábek kvůli sporu s Šilhavým či výkonnosti? Ani jedno, ani druhé, opora Hoffenheimu požádala o klid...

Když prováděl národní tým změny v nominaci na říjnové kvalifikační duely s Walesem a Běloruskem, pozvánky mimo jiné dostali také Milan Havel, Jan Kopic nebo Tomáš Wiesner.

Na devětadvacetiletého exsparťana Pavla Kadeřábka, jenž si přitom za poslední měsíc připsal v bundeslize čtyři starty (proti Wolfsburgu dokonce skóroval), ovšem překvapivě nedošlo...

Důvodem však není výkonnost ani spor s Jaroslavem Šilhavým. Dlouholetá opora Hoffenheimu, jehož trikot obléká již více než šest let, totiž požádala o klid, aby si mohla doléčit své předešlé zdravotní potíže.

"Pavel Kadeřábek požádal o klid na doléčení svých zdravotních problémů. V Hoffenheimu už sice po zranění opět hraje, nicméně po každém zápase stále potřebuje klid. Stejné zranění už měl navíc minulý rok, kdy chyběl několik měsíců, a tak nechce nic uspěchat. S trenérem Jaroslavem Šilhavým jsou v kontaktu," informoval mluvčí české reprezentace Petr Šedivý, jehož slova přinesl web tn.nova.cz.

Zkušený krajní bek z PreZero Areny pro více než 30 tisíc diváků, jehož tým je po sedmi kolech jedenáctý, se tak bude moci připravovat na 15. října, kdy jeho chlebodárce vyzve Kolín nad Rýnem. Mezinárodní dění by se ho mohlo opět týkat v polovině listopadu, kdy se Češi utkají s Estonskem.

Kvalifikace MS 2022: Česko - Wales a Bělorusko - Česko. Final Four Ligy národů: Itálie - Španělsko, Belgie - Francie!

Zdroj: tn.nova.cz