Nemám rád poraženeckou náladu, u hráčů chci vidět nabuzení, burcuje Rada před Pardubicemi

Nemám rád poraženeckou náladu, u hráčů chci vidět nabuzení, burcuje Rada před Pardubicemi

Ligový podzim jim zatím nevychází podle představ. Jablonec má za sebou sérii pěti zápasů bez výhry a rozhodně by ji v neděli nechtěl prodloužit proti Pardubicím. V posledním duelu svěřenci kouče Petra Rady utrpěli debakl 0:5 v Plzni, což rozhodně nepomohlo psychice v kabině. I tak ale zkušený stratég věří, že jeho tým může být proti východočeskému soupeři na Střelnici úspěšný.

„S majitelem jsme si situaci rozebrali, on fotbalu rozumí a i v této situaci, ve které se nacházíme, mám klid na práci. Musíme se z toho dostat sami, chce to trpělivost a udržet nervy i atmosféru v kabině, nic jiného neexistuje,“ nechal se slyšet Rada na klubových stránkách a vyvrátil tak spekulace, že by na stole mohlo ležet jeho odvolání.

Nedělní partie je však nutné vyhrát, neboť ztráta na vrchní příčky v tabulce se už opovážlivě prohlubuje. „Nemám rád poraženeckou náladu, u hráčů chci vidět nabuzení, sebevědomí a chuť do fotbalu. Pardubice jsou v podobné pozici jako my. Nic v lize nebalíme a chceme být v horní polovině tabulky,“ pokračoval stratég Jablonce o cílech, které se svým týmem má.

Zatímco v lize se severočeskému klubu příliš nedaří, v Evropské konferenční lize může stále pomýšlet na postup. Již ve čtvrtek jej čeká další utkání v rámci skupiny D, tentokrát v Dánsku proti FC Randers. Doma s ním Jablonec sahal po výhře, ale nakonec smolně remizoval 2:2.

Zdroj: fkjablonec.cz