Vyspěl jsem na hřišti i mimo něj. Jen doufám, že na téhle cestě vydržím, říká Sýkora

Vyspěl jsem na hřišti i mimo něj. Jen doufám, že na téhle cestě vydržím, říká Sýkora

Jedním z hráčů, kteří proti Kuvajtu zazářili, byl dvougólový plzeňský křídelník Jan Sýkora, jenž po úspěšném vystoupení na hanáckém Andrově stadionu přiznal, že návrat do národního mužstva patřil k hlavním cílům jeho kariéry.

I na základě toho by rád mužstvu pomohl také v pražské kvalifikaci proti Estonsku: "Jestli jsem trenérovi zamotal hlavu? Těžko říct. Když jsem přišel na hřiště, zápas už byl rozhodnutý. Chtěl jsem samozřejmě podat co nejlepší výkon a branky dodají sebedůvěru každému," uvedl na webu repre.fotbal.cz bývalý hráč Slavie, Liberce či Jablonce.

V polské Ekstraklase v barvách Lechu Poznaň se příliš neprosadil. Získané zkušenosti si ale pochvaluje a rád by to demonstroval také v nejcennějším dresu. "Je tady skvělá parta i lidi kolem. Reprezentace je nejvíc, co může být, a já jsem šťastný, že jsem se v létě vrátil do Česka,“ doplnil klubový svěřenec Michala Bílka.

To, jak se za dobu jeho nepřítomnosti změnila reprezentace, by nerad hodnotil. O své změně ale promluvil. "Vyspěl jsem na hřišti i mimo něj. Pomohl mi rok v Polsku, který nebyl lehký, ale člověk si mohl srovnat fotbalový život, co od něj ještě očekává, čeho chce dosáhnout. Jen doufám, že na téhle cestě vydržím," uzavřel na serveru repre.fotbal.cz sedmadvacetiletý rodák z Plzně, jehož současná tržní cena se pohybuje okolo 15 milionů korun.

Horňák o Karabcovi, Vitíkovi, překvapivé stříbrné pozice ve druhé lize i spolupráci s Vrbou...

Zdroj: fotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.