Nemá Vitík zaječí úmysly? Uvidíme, co bude v zimě. Jsem hráč Sparty a není to jen o mně, tvrdí mladík

Nemá Vitík zaječí úmysly? Uvidíme, co bude v zimě. Jsem hráč Sparty a není to jen o mně, tvrdí mladík

Osmnáctiletý stoper Martin Vitík, jenž si dal v Burnley proti Anglii (1:3) vlastní gól, v aktuálním ligovém ročníku 2021/2022 ustoupil z pozic.

Byť má totiž na svém kontě za Spartu již 18 prvoligových startů a za letenské "S" nastoupil i v MOL Cupu a Evropské lize, v posledních týdnech nastupuje pravidelně jen za rezervu hrající druhou nejvyšší soutěž.

I na něj směřovala pozápasová slova Jana Suchopárka o tom, že by to pro Lvíčata měla být velká motivace a že by neměla být spokojená jen s paběrkováním ve Fortuna:lize.

Vitík, který v tomto ligovém ročníku naskočil jen do jednoho srpnového duelu a ve sparťanské hierarchii je až číslo 5 za Čelůstkou, Hanckem, Panákem a Štetinou, by proto mohl usilovat o brzkou změnu.

V jeho případě (smlouvu má do léta 2024) by klidně mohlo být reálné nějaké půlroční hostování. "Uvidíme, co bude v zimě. Jsem hráč Sparty a není to jen o mně," přiznal na serveru isport.blesk.cz odchovanec úřadujícího vicemistra, který je s tržní cenou blížící se 40 milionům korun nejhodnotnějším stoperem své věkové kategorie.

"Vlastně ani nevím, co bych vám k tomu řekl. Každý chce hrát na nejvyšší úrovni, to tady ani nemusím vykládat. Všichni mají sen hrát výš," přidal defenzivně laděný teenager, jehož v poslední době spíš než Pavel Vrba využívá Michal Horňák.

Horňák o Karabcovi, Vitíkovi, překvapivé stříbrné pozice ve druhé lize i spolupráci s Vrbou...

Zdroj: isport.blesk.cz