Vodní pólo v Chorvatsku, Němci vyzráli na Arménii a Slováci si zastříleli proti Maltě

Nedělní den nabídl další porci kvalifikačních zápasů a o branky nebyla nouze. Duel Chorvatska s Ruskem rozhodla až ta vlastní devět minut před koncem, kterou vykázal v barvách hostů Kudrjašov. Kvůli silnému dešti se navíc hrací plocha proměnila v jednu velkou kaluž a hra chvílemi připomínala vodní pólo.

Slovensko si zastřílelo proti Maltě a hattrick si připsal Duda, dvě trefy Rusnák a jednu Vernon de Marco. Domácí navíc dohrávali v devíti. Slovinsko si vyšláplo na Kypr a uspělo 2:1. Domácí poslal do vedení krátce o změně stran Zajc, náskok pojistil Gnezda Čerin a Kakoulisovi na druhé straně se již podařilo minutu před koncem snížit.

Německo potřebovalo brát plný počet bodů z Arménie, což se mu nakonec podařilo. Po čtvrthodině hry je poslal do vedení Havertz, poté z penalty úřadoval Gündogan. Autor druhé trefy se prosadil i po změně stran, ale také domácí udeřili po proměněném pokutovém kopu z kopaček Mchitarjana. Hofmann o pět minut později upravil na konečných 1:4.

Island si brousil zoubky na tři body ze Severní Makedonie, ale se zlou se potázal. Skóre otevřel již v sedmé minutě Alioski. Na jeho trefu ve druhé půli dokázal ještě reagovat Thorsteinsson, ale pak se hned dvakrát dostal ke slovu Elmas. Rumunsko uspělo na půdě Lichtenštejnska a po trefách Mana a Banci slaví výhru 2:0.

Portugalsko se dostalo do rychlého vedení, neboť Sanches zaznamenal svou trefu již ve druhé minutě utkání. První poločas však skončil smírně, neboť stihl vyrovnat Tadič. Až v samotném nastavení rozhodlo Srbsko o své výhře zásluhou Mitroviče. Španělsko hledalo recept na defenzivu Švédska a zadařilo se až čtyři minuty před koncem, kdy se střelecky prosadil Morata.

Arménie - Německo 1:4
Branky: 59. Mchitarjan z penalty - 15. Havertz, 45+4. z penalty a 50. Gündoğan, 64. Hofmann

Lichtenštejnsko - Rumunsko 0:2
Branky: 8. Man, 87. Bancu

Severní Makedonie - Island 3:1
Branky: 7. Alioski, 65. a 87. Elmas - 54. Thorsteinsson

Lucembursko - Irsko 0:3
Branky: 67. Duffy, 75. Ogbene, 88. Robinson

Portugalsko - Srbsko 1:2
Branky: 2. Renato Sanches - 33. Tadić, 90+1. Mitrović