Rudý ďábel Kovář by rád měnil dres už v lednu: Cítím, že bych měl dál rozvíjet svůj potenciál a pravidelně nastupovat

Rudý ďábel Kovář by rád měnil dres už v lednu: Cítím, že bych měl dál rozvíjet svůj potenciál a pravidelně nastupovat

Dlouholetý mládežnický reprezentant Matěj Kovář je aktuálně jedničkou Lvíčat, které čeká v úterý střet se Slovinskem. Po srazu se pak vrací do Manchesteru United, jemuž patří již více než tři roky.

Angažmá u dvacetinásobného šampiona Premier League je pro něj velkou školou. I tak by se ale nebránil dalšímu zapůjčení, které by mu zvýšilo herní vytížení mezi dospělými. "Jen gólmanů je nás tam aktuálně pět. Jeden skvělý brankář vedle druhého včetně Davida de Gey. Učím se od nejlepších a doufám, že z toho v budoucnu budu těžit. Přece jen, pomalu nastává čas vydat se vlastní cestou, sbírat zkušenosti. Uvidíme v zimě, jakým směrem se bude moje kariéra vyvíjet. Loni na podzim jsem byl na hostování ve Swindonu a jestli se chystám na další? Je mi jedenadvacet roků a cítím, že bych měl dál rozvíjet svůj potenciál a pravidelně nastupovat. Byl bych rád, kdyby se něco uskutečnilo už v lednu. A když ne? Není všem dnům konec," přednesl v interview pro gol.cz jednadvacetiletý strážce svatyně.

United na čele s Cristianem Ronaldem, Paulem Pogbou a spol. neprožívají v posledních týdnech zrovna idylku a příliš se jim nedaří. "Mužstvo neklape tak, jak mnozí očekávali. I velké týmy však ve fotbale mohou projít krizí. Přitom sám na trénincích vidím, že tým pracuje skvěle, jen výsledky nepřicházejí. Snad přijde po reprezentační pauze hned ve Watfordu zlepšení. Když jste každý den součástí týmu, je aktuální situace hodně nepříjemná. Ale zároveň skvělá zkušenost, protože vidím, jak se hráči chovají, když se nedaří, jak na sobě pracují a jak se snaží odvrátit neúspěch. Snažím se z toho vzít co nejvíc," přiznal na stránkách Gólu odchovanec Slovácka, jenž více méně pravidelně nastupuje za juniorku Rudých ďáblů.

Byť se konkurent Vítka, Hendersona či Meeho připravuje s áčkem manažera Solskjaera, po repre pauze se nejspíš představí proti mládežníkům Derby County.

Vím, čeho je Aston Villa schopna, léta jsem proti ní hrál, nemůžu se dočkat prvního zapasu, jásá Gerrard

Zdroj: gol.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.