Lewandowski bohužel Zlatý míč nevyhraje, ale vyhrát by měl, míní vycházející útočná hvězdička Karviné

Lewandowski bohužel Zlatý míč nevyhraje, ale vyhrát by měl, míní vycházející útočná hvězdička Karviné

Bohumil Páník má v ofenzivní části karvinského kádru k dispozici nejen funkčního veterána Michala Papadopulose, jenž v tomto ročníku Fortuna:ligy skóroval čtyřikrát, ale také o osmnáct let mladšího mládežnického reprezentanta Polska Kacpera Zycha.

Brzy devatenáctiletý forvard je odchovancem MFK a byť v právě probíhajícím ligovém ročníku naskočil jen na 71 minut čistého času, už se mu podařilo skórovat proti Slavii.

Mladík, jemuž se povedlo vstřelit gól také v podzimním MOL Cupu, v němž byl jeho tým před pár dny vyřazen po prodloužení Slováckem, má svůj dlouholetý vzor v bavorské Allianz areně...

"Fandím Bayernu Mnichov a oblíbeným fotbalistou je samozřejmě Robert Lewandowski. Podle mě je hrozně moc nedoceněný na to, kolik toho dokázal. Pořád střílí góly, má i hodně asistencí a pro tým je neskutečně důležitý," chválil třiatřicetiletého rodáka z Varšavy Zych, jehož slova nabídly stránky mfkkarvina.cz.

Bývalý kanonýr Borussie Dortmund figuruje i v užší nominaci na zisk Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety. Jaké šance mu v závěru listopadu dává právě kolega Bolka, Bartošáka či Buchty? "Myslím si, že bohužel nevyhraje, ale vyhrát by měl," zakončil nadějný teenager Zych, jenž v lize debutoval poprvé pod Jozefem Weberem.

Špička v lize Jablonci ujíždí. MOL Cup tak asi bude nejsnazší cesta, jak se dostat do pohárů...

Zdroj: mfkkarvina.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.