Jsou Sterlingovy dny v City sečteny? Frustrovaný fotbalista jasně oznámil, že chce odejít

Jsou Sterlingovy dny v City sečteny? Frustrovaný fotbalista jasně oznámil, že chce odejít

Útočník Manchesteru City Raheem Sterling oznámil funkcionářům klubu, že chce v lednu odejít na hostování do Barcelony. Frustrovaný reprezentant Anglie nastoupil v této sezóně na Etihad Stadium pouze ke třem zápasům.

Šestadvacetiletému fotbalistovi, který byl jedním z nejlepších hráčů Anglie na letošním EURO, zbývá v dresu Cityzens 18 měsíců smlouvy. Kouč Guardiola ho vyzval, aby si návrat do sestavy vynutil nalezením své formy. Sterling ale nevěří, že zapadá do dlouhodobých plánů španělského kouče.

Jak uvádí server 90min.com, frustrovaný fotbalista tak nyní informoval Guardiolu o tom, že by se v lednu rád připojil k Barceloně, která o něj projevila zájem. „Guardiola tak oznámil šéfům City Ferranu Sorianovi a Txiki Begiristainovi, že se nenechá nikým vydírat kvůli sestavě, a pokud Sterling bude chtít, tento přesun schválí,“ uvádí 90min.com s podotknutím, že trenér na své tiskové konferenci před dalším zápasem City zůstal v tomto ohledu pochopitelně ostýchavý.

„Od teď až do posledního dne přestupového okna se mě na přestupy neptejte. Nebudu odpovídat,“ řekl Guardiola. „Nezajímá mě to. A Raheema také ne. Soustředíme se na Everton, PSG, West Ham a ostatní,“ byl někdejší trenér Barcelony poměrně strohý.

Podle zdrojů serveru 90min.com hierarchie City zatím stále vidí pro Sterlinga v klubu budoucnost a vedení si není jisté, zda fotbalistu nechat odejít, aniž by přišel náhradník. Sterling se nicméně asi pokusí přestup do Barcelony prosadit. O jeho služby mají kromě trápícího se katalánského klubu zájem i PSG, Juventus, Inter Milán či Atlético Madrid.

City už nicméně řeší, kdo by mohl anglického reprezentanta v jejich dresu nahradit. V hledáčku mají dlouhodobě křídelníka Mikela Oyarzabala, který září v dresu Realu Sociedad. Může být ale poměrně těžké, aby se klub svého esa vzdal v lednovém přestupovém období.

Zdroj: 90min.com

Jablonec paradoxně hraje mnohem líp v těžších zápasech proti favoritům, varuje svoje slávisty Trpišovský

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.