V jednom utkání se to dá zvládnout i s Itálií a Portugalskem, uklidňuje před losem Frýdek. Co si myslí Panenka?

V jednom utkání se to dá zvládnout i s Itálií a Portugalskem, uklidňuje před losem Frýdek. Co si myslí Panenka?

Páteční los baráže o postup na mistrovství světa v Kataru zajímá zejména 12 evropských výběrů. Konkrétně Portugalsko, Skotsko, Itálii, Rusko, Švédsko, Wales, Turecko, Polsko, Severní Makedonii, Ukrajinu, Rakousko a Česko.

Ve švýcarském Curychu se rozhodne o tom, kdo na sebe v březnu 2022 v rámci bojů ve třech skupinách po čtyřech týmech narazí, s tím, že semifinále i finále se bude hrát na jeden zápas. Poprvé hrají nasazení doma, dějiště druhého utkání se pak bude losovat.

Koho by si přál Antonín Panenka? "Já bych radši vzal jako soupeře Wales. Navíc jsme s nimi hráli, takže víme, jaké mají přednosti i slabiny. Sice jsme s nimi u nich prohráli a tady remizovali v zápase, v němž oni byli nakonec lepší, ale každý zápas je jiný. A když na hráče padne důležitost zápasu. No, a nebo Rusko, i když ti jsou nevyzpytatelní," přednesl mistr Evropy z roku 1976, jehož názor publikoval ČT Sport.

Vesměs s ním souhlasil i Martin Frýdek. "Wales jsme měli a i když jsme s ním nic moc neuhráli, tak bych je bral radši než Skoty. I když nečekám od nikoho nic jednoduchého, ale spíš bych bral Wales," potvrdil na serveru ceskatelevize.cz vicemistr Starého kontinentu z roku 1996.

Jasnými favority celé baráže jsou nasazení Portugalci a Italové, čili dva poslední vítězové evropských šampionátů. Jaké šance by proti nim měl soubor Jaroslava Šilhavého? "V jednom utkání můžeme porazit každého - jednou se to dá zvládnout i s Itálií a Portugalskem. Ale museli bychom mít trochu štěstí, všichni by museli být zdraví i nevykartovaní a mít svůj den," nastínil ideální scénář bývalý záložník Sparty či Leverkusenu, jenž si během své profesionální kariéry nejvíce sedl s Horstem Sieglem, s nímž utvořil nerozlučnou dvojici.

A co názor legendy Klokanů? "Je to na jeden zápas, v tom se může stát cokoliv. Ale s Itálií bych to viděl v procentech tak 30:70. Portugalsko stojí i padá s výkonem Ronalda. Takže kdyby se nám ho podařilo uhlídat, tak se jejich síla hodně otupí. Tam bych dal 40:60. A třeba u Rusů záleží na tom, jak se vyspí, ti mohou porazit každého a taky s každým prohrát. Takže u těch ostatních bych viděl naše šance tak půl na půl," vypočítal čestný prezident Bohemians Praha 1905, jehož stanovisko vyšlo na webu ceskatelevize.cz.

Účastníci play-off o MS 2022:

Nasazené týmy: Portugalsko, Skotsko, Itálie, Rusko, Švédsko, Wales.

Nenasazené týmy: Turecko, Polsko, Severní Makedonie, Ukrajina, Rakousko, Česko.

Vyhasínající hvězdy s druholigovým statusem, které zná díky prvoligové či reprezentační minulosti celá republika?

Zdroj: ceskatelevize.cz