Družina Simeoneho ovládla duel v Cádizu, Bílý balet úřadoval proti Seville

Páteční večer nabídl předehrávku již patnáctého kola španělské nejvyšší soutěže. Bilbao přivítalo na své půdě Granadu a domácí poslal do vedení již po deseti minutách hry García. Hosté ale v první půli dokázali nepříznivý stav otočit zásluhou Machíse a Moliny. Až čtrnáct minut před koncem rozhodl vlastní brankou Maximiano o dělbě bodů za remízu 2:2.

V sobotu změřily jako první síly Deportivo Alavés a Celta Vigo. Hosté se ujali vedení po gólu Miny, ale odpověď přišla o deset minut od Josely. Po změně stran však Aspas vrátil Celtě vedení, které již do závěrečného hvizdu udržela.

Mallorca se nedokázala proti Getafe střelecky prosadit, ale stejně tak ani soupeř sítě nerozvlnil. Remízou skončilo také poměření sil Valnecie s Rayo, ale na jedné straně úřadoval Soler z penalty a a na druhé po změně stran Palazón.

Večerní program nabídl ostře sledovanou podívanou, kdy Barcelona zavítala na půdu Villarrealu. Léčba novým koučem Xavim zřejmě funguje, neboť hosté zvítězili 3:1. Na trefu De Jonga dokázal ještě reagovat Chukwueze, ale katalánský obr v samotném závěru díky Depayovi a poté i Coutinhovi z penalty.

Betis musel po první půli odmazávat jednobrankové manko, které v barvách Levante obstaral Mustafi. Domácím se to ale podařilo, neboť po změně stran zaznamenal hattrick Juanmi.

Podvečer nabídl představení obou madridských gigantů. Atlético zavítalo na půdu Cádize a po bezbrankové první půli se střelecky ukázali Lemar, Griezmann, Correa a Cunha. Za domácí slavil přesný zásah pouze Lozano.

Real na své půdě přivítal Sevillu a po závěrečném hvizdu se radoval ze zisku tří bodů. Hosté se dostali do vedení zásluhou Mira, ale během první půle se postaral o vyrovnání Benzema. Tři minuty před koncem pak rozhodl o výhře domácích Vinicius Junior.