Astronomický účet za Haalanda. Na Norovi chtějí vydělat všichni

Astronomický účet za Haalanda. Na Norovi chtějí vydělat všichni

Teprve jednadvacetiletý norský kanonýr ve službách Borussie Dortmund Erling Haaland je momentálně nejžádanějším hráčem na přestupovém trhu. Ačkoliv v boji o Zlatý míč 2021 obsadil pouze 11. místo, neexistují žádné pochybnosti o tom, že v blízké budoucnosti mu bude patřit fotbalový svět.

A vědí to nejen v Borussii Dortmund, ale i v dalších evropských velkoklubech, které se už nějaký čas snaží získat ho do svých mužstev.

Zatím neúspěšně, i když je to zřejmě jen otázka času, kdy přijde nabídka, které neodolá samotný klub, ani hráč. Peníze však nebudou prvořadé. Klíčový při rozhodovaní se Erlinga Haalanda má byt sportovní projekt.

Přiveď Haalanda. Dostaneš odměnu

Dočasný trenér Manchesteru United Ralf Rangnick má podle všeho za úlohu nejen herní a výsledkové znovuzrození „rudých ďáblů”, ale i zrealizování přestupu Erlinga Haalanda na Old Trafford. Aspoň tak to tvrdí Christian Falk z německého Bildu.

Ten zároveň informuje, že Ralf Rangnick sice na konci aktuální sezóny uvolní místo hlavního trenéra červeného manchesterského klubu někomu jinému a přesune se do pozice poradce s velkým vlivem na přestupovou politiku, ale už nyní údajně dostal od vedení klubu ambiciózní úlohu - přesvědčit Erlinga Haalanda, aby kývl na nabídku.

Němec má velmi dobré vztahy nejen s otcem Erlinga Haalanda, ale i s jeho agentem Minem Raiolem, což by anglickému velkoklubu mohlo ulehčit rokování o přestupu. Falk z Bildu také uvádí, že dočasný kormidelník Ronalda a spol. může v případě úspěchu na přestupovém trhu počítat i s velmi atraktivní provizí. Šéfové Manchesteru United mu měli slíbit odměnu 10 milionů eur.

300 milionů by mohlo stačit

Ale klub z ikonického Old Traffordu není jediný, kdo si na norskou hvězdu dělá zálusk. Katalánsky Sport tento týden spekuloval o tom, že by dortmundský snajpr mohl přestoupit do zadlužené Barcelony.

Jedinou, avšak velmi velkou, překážkou jsou vysoké finanční požadavky všech zainteresovaných stran - Borussie Dortmund a i agenta Mina Raioly, který se už v minulosti proslavil tím, že inkasuje tučné „spropitné”.

Nor má podle mnoha zdrojů výkupní klauzuli ve výši 75 milionů eur. Kromě toho též případní zájemci o jeho služby musí počítat i s velkými provizemi v celkové výši až 60 milionů eur - 40 si vyžádal fotbalový agent Mino Raiola a 20 chce hráčův otec Ald-Inge Haaland. Při přestupu z Red Bullu Salzburg do Borussie Dortmund stačilo oběma po sedmi milionech.

Celkově by tedy koupě hvězdy vestfálského klubu stála 135 milionů eur a je otázka, či klub jako FC Barcelona, který v současnosti sužují nemalé finanční problémy, bude schopný dát dohromady tolik peněz. Kromě toho Erling Haaland navíc žádá roční plat minimálně 25 miliónů eur a má zájem o 5letý kontrakt.

Taktéž se objevily nepotvrzené informace, že Haaland dal svému současnému klubu džentlmenský slib, že bude jednat pouze s klubem, který za něho nabídne minimálně 100 miliónů eur, což by hodnotu celého transferu navýšilo už na 160 milionů eur. K tomu všemu je potřeba připočítat i daně.

Bayern už vycouval. Real by nesměl mít Mbappého

V závodech o mladou gólovou mašinu nezaostávají ani další kluby. Server Goal.com například nedávno informoval, že fotbalistův agent Raiola navštívil Madrid, což by mohlo námluvám s královským Realem. V neprospěch klubu ze San Bernabéa hovoří i zájem o Kyliana Mbappého, s kterým by tedy norský kanonýr musel bojovat  status největší klubové hvězdy.

Na radaru má Haalanda ale samozřejmě Manchester City a Paris Saint-Germain. Jak již server eFotbal.cz informoval, minimálně jeden rok by ho ráda udržela i Borussia Dortmund. Vysoké náklady na přestup už údajně odradily například Bayern Mnichov.

Zdroj: Šport.sk

Italové spekulují: Ekonomicky nevzdělaný Nedvěd byl do podvodů Juventusu možná nastrčený