Slávistický seznam přání vás zavede nejen do kádrů Sigmy či Boleslavi, ale také do Blackburnu či finské ligy...

Slávistický seznam přání vás zavede nejen do kádrů Sigmy či Boleslavi, ale také do Blackburnu či finské ligy...

O spekulacích, jež posílají na sešívanou půdu do Vršovic ofenzivně laděné cizince Davida Moberga Karlssona i Fortune Basseye, už jste možná četli. Zatímco situace švédského křídelníka z Letné nápadně připomíná případ Srdjana Plavšiče (smlouvu má už jen na necelých 7 měsíců a případná jednání by se mohla rozjet na startu jara), u druhého jmenovaného nigerijského forvarda se bude úřadující šampion rozhodovat podle toho, jak mu vyjde zbytek podzimu.

S brzkým nástupem na Sinobo Stadium nejsou mimochodem spojováni sami. Sportovní ředitel Jiří Bílek by měl mít vytipovaného například finského křídelníka Joela Mattssona (22), za něhož by však celek Mariehamn nechtěl málo (asi by šlo o nákladný transfer v rozmezí jednoho až dvou milionů eur).

Dalším cizincem na radaru Slavie je namibijský pravý bek Ryan Nyambe (23), jenž dosud strávil celou kariéru v Blackburnu Rovers, který je aktuálně k zastižení v Championship. Skauty slavného "S" byl vytipován jakožto možná náhrada za Alexe Baha a lídr Fortuna:ligy by vše rozjel jen v případě, pakliže by šel Dán o dům dál. Přestupová suma by v onom případě možná atakovala český rekord v podobě 100 milionů korun.

V kancelářích Edenu se v souvislosti s možným posílením skloňuje i ázerbajdžánský konkurent Pekharta ve Varšavě...

Dalším zahraničním hráčem mediálně posílaným do Slavie je produktivní Brazilec Ewerton (24), jenž by se díky štacím v Mladé Boleslavi a Pardubicích nemusel nijak aklimatizovat. Sešívaní po něm údajně hodně touží, klub z města automobilů má však za něj požadovat desítky milionů korun. Pakliže by došly obě strany ke kompromisu, mohlo by se začít zapůjčením s následnou opcí na trvalou spolupráci.

Jindřich Trpišovský by pak rád přivítal v Edenu také dva velmi perspektivní teenagery, kteří jsou součástí české jednadvacítky. Jedná se o Kryštofa Daňka (18) ze Sigmy Olomouc a Daniela Filu (19) z Mladé Boleslavi. Prvně jmenovaný už má na kontě 40 prvoligových startů, což je na jeho věk velmi pěkné vytížení a jedinou potíží může být skutečnost, že za něj na Hané chtěli již před necelým půl rokem více než 40 milionů korun. Druhý zmiňovaný útočník s brněnskou minulostí roste v gólostroj. I když nastoupil ve Fortuna:lize od první minuty jen pětkrát, i tak už skóroval třikrát a trefil se také v MOL Cupu. Střelecky se mu daří také u Lvíčat, s tím, že letos na podzim potěšil Jana Suchopárka hned dvakrát.

Bude se Olayinka loučit s Vršovicemi? Kolem člena Super Eagles krouží osminásobný šampion Ligue 1...

Mistr se napojí na Dynamo. Ocitnou se Alijagič či Vágner na Střeleckém ostrově a Talovierov zase v Edenu?

Zdroj: IG účet @slaviapraha_