Plzeňský Havel se v domácnosti spoléhá na manželku. A mrzí ho ztráty s Ostravou a Olomoucí

Plzeňský Havel se v domácnosti spoléhá na manželku. A mrzí ho ztráty s Ostravou a Olomoucí

Plzeňský obránce Milan Havel se v rozhovoru pro web FORTUNA:LIGY vyjádřil k aktuální situaci v Plzni, která v listopadu ztratila několik bodů, kvůli čemuž přenechala první místo Slavii. A prozradil i něco ze svého soukromí.

Plzeňského obránce mrzí listopadové ztráty s Olomoucí a Baníkem Ostrava kvůli nimž Viktoria přišla o první místo v tabulce. „Oba zápasy nás mrzí. Hlavně s Baníkem jsme to měli dobře rozehrané. Po poločase jsme vedli 2:0, ale nakonec jsme dostali dva góly a museli brát bod. Pokud bychom proti Olomouci i Ostravě zvítězili, pohled na tabulku by byl ještě hezčí. Člověk ale musí brát věci, jak jsou – jdeme zápas od zápasu. Teď jsme že rádi, že jsme ukončili sérii, kdy se nám nepodařilo vyhrát. Slavii zůstáváme na dostřel a kol bude ještě hodně. Pořád je to otevřené,“ neztrácí Havel naději v návrat do čela prvoligové tabulky.

Právě Plzeň doplácela v podzimních kolech mnohdy na nekompletní sestavu, a to ať už kvůli zraněním, nebo vykartovaným hráčům. V utkáních s Olomoucí a se Slavií Plzeň obdržela dohromady čtyři červené… „Jak tak fotbal sleduji, už jsem něco takového viděl. Osobně ale musím říct, že jsem to předtím ani jednou nezažil,“ podivoval se Havel sám v rozhovoru pro web Fortuna ligy nad tím, jak se to v jeho mužstvu v posledních zápasech červenalo. Jeho mužstvu v tomto ohledu během podzimu dost pomohly reprezentační přestávky.

„Doléčily se nějaké šrámy, kluci si trochu odpočinuli. I předchozí reprezentační přestávky nám prospěly. Zapracovali jsme na určitých věcech a pak jsme šlapali dál,“ vysvětlil sedmadvacetiletý fotbalista, který se sám již reprezentačního srazu zúčastnil.

A jak je na tom obránce Plzně s domácností? „Doba k tomu sama trochu spěje, technologie se vyvíjejí, jsou stále modernější. Doma s něčím vždycky přijde manželka a vyzkoušíme to. Má větší přehled než já,“ uvedl a přiznal že o výbavu domácnosti se stará především jeho manželka. „Řešila to spíš žena, která se více vyzná v dekoracích a podobných věcech. Všechno to jde za ní, na mně je to pak přivrtat, přišroubovat. Ne, že bych byl pomalu dělník. Zase tak šikovný nejsem. Co je však doma potřeba, to zvládnu,“ dodal se smíchem na závěr rozhovoru.

Zdroj: fortunaliga.cz

Nejlepším trenérem za listopad byl zvolen Trpišovský, hráčem Bassey z Budějovic

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.