Ragnickův debut na Old Trafford sbírá chválu, Rudí ďáblové byli intenzivní

Ragnickův debut na Old Trafford sbírá chválu, Rudí ďáblové byli intenzivní

Do záznamů se zapíše hubená výhra 1:0, přesto Ralf Ragnick na lavičce Manchesteru United v zápase proti Crystalu Palace anglické komentátory ohromil. Po jediném tréninku s týmem dokázal kádr kulhajícího velkoklubu nastartovat podle expertů k velmi pozitivnímu výkonu. První zápas Ragnicka tak hodnotí jako velký příslib.

Byl to jiný tým, než ten který se tu trápil první tři měsíce sezóny. A bylo to patrné na první pohled. Těmito slovy zhodnotil expert webu Goal.com výkon Manchesteru United v nedělním utkání proti Crystalu. Přičemž ocenil intenzitu s jakou se hráči v rudých dresech tlačili za vítězstvím a též strukturu, kterou podle jeho hodnocení předvedená hra měla.  

“Změna rozestavení na Rangnickem oblíbené 4-2-2-2 vedla k tomu, že tým byl přímočařejší i v útočné hře. Po půlhodině hry si Marcus Rashford vytvořil tři šance, Cristiano Ronaldo se pokusil o pět střel a Jadon Sancho vypadal živě, když si vyměnil pozici s Brunem Fernandesem za přední dvojicí. Celkem United během prvního poločasu vyslali 12 pokusů na branku, chyběla jen finální přihrávka nebo střela,” hodnotil Goal výkon stejné sestavy, která při derniéře Michaela Carricka tři dny nazpátek porazila Arsenal. Tentokrát ale byla mnohem hladovější. “Pryč byli jednotlivci bezcílně nahánějící hráče soupeře a doufající v to nejlepší, jak se jim tolikrát stalo pod vedením Ole Gunnara Solskjaera. Tady se tlačili za míčem jako smečka,” konstatoval Goal. 

Ragnick přitom s týmem zatím stihl jediný trénink a ani hlasatel na stadionu Alan Keegan nijak zvlášť neoznamoval, že “ve městě je nový manažer. Tlak Red Devils na balon byl zjevně největší změnou, která se projevila i ve statistikách, když United  za celý zápas získali 12krát míč v obranné třetině Palace, přičemž jejich dosavadní maximum v ligovém zápase v této sezóně bylo sedm zisků. "Pokud chcete vyhrát fotbalový zápas, musíte ho kontrolovat, takže cílem je právě teď pomoci týmu více kontrolovat zápasy. To znamená být aktivnější s míčem i bez něj," hodnotil to po zápase Ragnick. Vítězství mu nakonec vystřelil střelo z dvaceti metrů hrdina tohoto týdne Fred, který nahrával na vítězný gól i ve čtvrtek. Podle Goalu tak Rangnickova revoluce začala vítězně a náznaky jsou povzbudivé pro všechny, kteří United fandi.

zdroj: Goal.com