České Budějovice, Zlín i Olomouc čekají, jak dopadne situace ohledně Kuzmanoviče. Míč je teď na straně Baníku...

České Budějovice, Zlín i Olomouc čekají, jak dopadne situace ohledně Kuzmanoviče. Míč je teď na straně Baníku...

Dvaatřicetiletý srbský záložník Nemanja Kuzmanovič je součástí ostravského dění od ledna 2019, což znamená, že za pár týdnů oslaví na tamních Bazalech již tři roky.

I když bývalý ofenzivní hráč Střížkova Opavy či Sokolova v barvách Baníku nezářil vždy, momentálně patří k nejproduktivnějším hráčům kádru kouče Ondřeje Smetany.

Jeho další setrvání na dotyčné adrese je ovšem stále nejasné. V červnu končící kontrakt se totiž stále neprodloužil a vítěz druholigové branže z ročníku 2017/2018 bude moci od ledna - půl roku před vypršením smlouvy - jednat s kýmkoliv.

Sám fotbalista už byl svého času nabízen do Ďolíčku v rámci kompenzace za žádaného Davida Puškáče a v loňském roce byl váben například do rodné země, s tím, že letos okolo jeho osoby kroužily kluby jako Fastav Zlín nebo Dynamo České Budějovice, k nimž by šla klidně přiřadit také Sigma, jež bude potřebovat brzy zalepit díru po španělském záložníkovi Pablo Gonzálesovi.

"Naší jednoznačnou prioritou je Nemanjovo setrvání v Baníku, v tuhle chvíli ani nechceme řešit jiné varianty. Nicméně míč je teď na straně klubu, uvidíme, jak se k tomu vedení postaví," citoval Deník Sport slova hráčského agenta Martina Štěpanovského.

Sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann k tomu pověděl následující: "Jednáme o prodloužení smlouvy a doufáme, že se domluvíme ke spokojenosti obou stran," zaznělo na portálu isport.blesk.cz z úst exopavského funkcionáře.

Zatímco Kuzmanovič s cenovkou okolo 10 milionů korun by tedy minimálně o další sezonu prodloužit měl, další budoucnost třicetiletého Carlose de Azeveda nebo jeho vrstevníka Romana Potočného už až tak jasná není. 

I o jménech těchto ofenzivních hráčů by se mělo ve slezských kancelářích na přelomu roku diskutovat. Zatímco prvně jmenovaný odehrál v podzimní lize k tomuto datu 713 minut, druhý zmíněný o minutu více.

Hladký vytlačil Holého. Český dlouhán se zřejmě bude od Tractor Boys stěhovat

Zdroj: isport.blesk.cz