Hladký vytlačil Holého. Český dlouhán se zřejmě bude od Tractor Boys stěhovat

Hladký vytlačil Holého. Český dlouhán se zřejmě bude od Tractor Boys stěhovat

  Z loňské jedničky je naráz trojka. A nejen kvůli jeho výjimečným 206 centimetrům výšky se Tomáš Holý na tribuně Portman Road vůbec necítí. Ve hře tak je odchod od “traktoristů” a posílení některého z týmů v nižších patrech tabulky anglické League One. 

V loňské sezóně za Ipswich Tomáš Holý odchytal 36 zápasů League One a pomohl týmu k solidní 9. pozici. Letos - byť Tractor Boys po třech prohrách v posledních čtyřech zápasech okupují až 11. pozici - se nevleze ani na lavičku. Na vině jsou příchody Christiana Waltona z rezervy Brightonu a krajana Václava Hladkého ze Salfordu. Oba dva tito gólmani se v očích manažera nedávno vyhozeného Paula Cooka dostali před Holého a pro něj se tak rýsuje pro zimní přestupové období po dvou a půl letech odchod z Ipswiche. 

Kam by měl mít český čahoun namířeno? Podle regionálních zpravodajů se v Ipswichi zvažují dvě možnosti, obě shodou okolností v tuto chvíli zpod jejich pozice v League One. O Holého má mít podle spekulací zájem  patnáctá Cambridge, kde Holý už krátkodobě v této sezóně zaskakoval nebo - v tuto chvíli na sestupové 22. pozici figurující - Gillingham. 

Obě varianty mají podle všeho svoji logiku. V Cambridgi Holý letos už chytal, byť se jednalo o pouhé dva zápasy na takzvané “pohotovostní hostování,” v Gillinghamu svou anglickou kariéru začínal a úspěšně tam před příchodem do Ipswiche odchytal více než 100 zápasů. Jak dopadne jeden ze zástupců české brankářské školy (vedle Holého a Hladkého ještě Štěch) v nižších anglických soutěžích? Bude se v rámci League One stěhovat? Nebo otázku brankářů nechají funkcionáři posoudit nového manažera? Roli dočasně převzal John McGreal, klub má mít nicméně zájem o vyhozeného trenéra Celticu Neila Lennona.

zdroj: East Anglian Daily Times

Championship - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.