Tenhle půlrok určitě nepatří mezi moje nejlepší, ať už z osobního nebo týmového hlediska, přiznává Kliment z Wisly

Tenhle půlrok určitě nepatří mezi moje nejlepší, ať už z osobního nebo týmového hlediska, přiznává Kliment z Wisly

Jan Kliment má za sebou první půlrok v polské Ekstraklase. V polském prostředí absolvoval k tomuto datu 18 soutěžních zápasů, které v barvách Wisly Krakov přetavil ve čtyři branky. Dvě v lize a dvě v poháru.

"Čtyři góly jsou málo, nedařilo se. Tenhle půlrok určitě nepatří mezi moje nejlepší, ať už z osobního nebo týmového hlediska. Přišel nový trenér, noví hráči. Máme dost problémů, musíme zabrat. Asi si to musí sednout, věřím, že jaro bude lepší," pronesl na webu ceskatelevize.cz kolega Hanouska s Frydrychem.

Odchodu k našim severním sousedům však nelituje. "Roli hrála spousta faktorů. Musel jsem myslet i na rodinu, abych se zajistil. Stojím si za tím. Je to pořád první půlrok. Po prvním půlroce ve Slovácku jsem myslel, že budu končit s fotbalem, protože mi neprodlouží smlouvu. Odehrál jsem tři zápasy, jinak měl furt zdravotní problémy," přidal nejlepší střelec Eura do 21 let v roce 2015, jenž prošel také německým a dánským prostředím.

Třinácté místo je však pro ambiciózní soubor slovenského odborníka Adriana Guľy zklamáním. "Systém spočívá v krátkých přihrávkách, kdy se snažíme rozebrat soupeře a nechat ho běhat bez balonu. Polská liga je hodně silová, většina týmů hraje s třemi stopery a pětkou v obraně. Ani pro lepší týmy, než jsme my, není lehké se dostat do občas zaparkovaného autobusu," přiznal na webu ČT Sport osmadvacetiletý forvard.

Slavia - Sparta, Porto - Benfica, Celtic - Rangers, Arsenal - Manchester City, Chelsea - Liverpool

Zdroj: ceskatelevize.cz