Pět průlomových hráčů v letošním podzimu Bundesligy. Kteří to jsou?

Pět průlomových hráčů v letošním podzimu Bundesligy. Kteří to jsou?

Stejně jako česká nejvyšší soutěž je i německá Bundesliga ve své polovině a nyní ji čeká krátká zimní pauza. Podívejte se s námi na sedm bundesligových fotbalistů, pro které byl podzim sezóny 2021/22 průlomový.

Lukas Nmecha

Věk: 23
Klub: Wolfsburg
Pozice: Útočníky
Zápasy v Bundeslize 2021/22: 15

Nmecha se v létě 2021 vrátil do Volkswagen Areny (i s mladším bratrem Felixem) po nepovedené anglické zkoušce. V dresu Manchesteru City se třiadvacetiletý útočník nikdy neprosadil. Místo toho paběrkoval na hostováních v dresu Wolves, Middlesbrough a belgického Anderlechtu. Proto se také rozhodl pro trvalý přesun do Wolfsburgu. Možná pomohl právě ten pocit najít „domov“ po několika hostováních, ale ať už je důvod jakýkoli, Nmecha vypadá, že skutečně konečně našel formu a začal pravidelně ukazovat, co umí.

Formy mladého útočníka si všiml i reprezentační trenér Německa Hansi Flick a Nmecha tak proti Lichtenštejnsku získal první ze dvou dosavadních seniorských zápasů za Die Mannschaft. Se šesti góly je Nmecha nejlepším střelcem Wolfsburgu (společně s Woutem Weghorstem). Dva zásahy zaznamenal i v Lize mistrů, ze které ale Wolfsburg vypadl.