Schick půjde k pětadvaceti gólům za sezónu, tipuje někdejší kanonýr (i spalovač) Kuka. S tím, že se jedná o hranici extratřídy

Schick půjde k pětadvaceti gólům za sezónu, tipuje někdejší kanonýr (i spalovač) Kuka. S tím, že se jedná o hranici extratřídy

Šestnácti podzimními góly v německé Bundeslize Patrik Schick vyrovnal půlsezónní rekord Pavla Kuky a Jana Kollera. Podle prvně jmenovaného půjde česká střelecká kometa ale ještě dál.

 

"Patrikovy výkony jsou věc, která mi každý týden dělá obrovskou radost. Je samozřejmě nádherný pocit, když se zase můžeme hrdě dívat na to, že máme útočníka konkurenceschopného ve světovém fotbalu," prohlásil pro ČTK po Silvestrovském derby někdejší útočník Slavie a Kaiserslauternu Pavel Kuka. Podle něj se Patrik Schick už nyní řadí mezi hráče světového kalibru jako třeba Robert Lewandowski či Erling Haaland. "On se do té kategorie zařadil. Teď je před ním obrovský úkol potvrdit jeho kvality. U něj je strašně důležité, aby zůstal fit a zdráv, pak bude dávat další góly," míní Kuka, jenž aktuálně pracuje pro agenturu ISM. Ta právě Patrika Schicka zastupuje.

V daném kontextu pak věří, že by se Schick na konci sezóny mohl pyšnit minimálně 25 brankami. "A nastřílet 25 gólů v bundeslize, to se v poslední době povedlo snad jen fenomenálnímu Lewandowskému. Což je za mě momentálně nejkomplexnější hráč světa. Patrik se k němu přibližuje a dost ho i kvalitou a potenciálem napodobuje," hodnotí Kuka. Otázkou je, jestli český kanonýr Leverkusenu dostane vůbec příležitost se k této hranici extratřídy přiblížit.

 V poslední době kolem něj létá řada nabídek a přestupových spekulací a nejde tak úplně vyloučit, že na jaře by mohl načít střelecký účet jinde než v BayAreně. Zájem o Schicka má mít Dortmund, kde by mohl nahradit Haalanda, spekuluje se též o Anglii, kde si na něj mají podle kuloárových informací myslet na Manchesteru City, Tottenhamu nebo Arsenalu. K tomuto tématu se ale Kuka nevyjádřil. Kde tak Patrik Schick bude střílet góly na jaře se teprve ukáže. Bundesliga nicméně svou jarní část začíná již příští vikend.

zdroj: ČTK