Nejen Potočný s Granečným. Na Bazalech se stali nepotřebnými i Sanneh, Chvěja a Jánoš. Kde stráví jaro?

Nejen Potočný s Granečným. Na Bazalech se stali nepotřebnými i Sanneh, Chvěja a Jánoš. Kde stráví jaro?

Na jarní část už se připravuje i ambiciózní Baník, který se však musel v pondělí obejít bez trojice Jan Laštůvka, Dyjan Carlos de Azevedo a Yira Sor, kterým se lehce prodloužila dovolená a k mužstvu trenéra Ondřeje Smetany a Tomáše Galáska se připojí v příštích dnech.

Doposud dorazily dvě posily a sice Šimon Falta a Arťom Koncevoj, s tím, že o svou šanci pod ostravským sluncem budou bojovat i Petr Jaroň, Lukáš Cienciala a Jiří Boula.

Co se týče odchodů, konec Davida Lischky ještě stoprocentní není. "David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta může za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena," pronesl na webu fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

Na sparťanského stopera s minulostí v Jablonci navázali také Adam Jánoš (na podzim 130 minut čistého času), Ondřej Chvěja (4 minuty) a Muhammed Sanneh (0 minut v lize, ale 120 minut v MOL Cupu), jejichž služby už Baník nepotřebuje. Alespoň ne nyní a všichni budou na jaře zapůjčeni v poslední Karviné.

Svolení k hledání nového klubu mají také Roman Potočný a Denis Granečný. O jejich nových domovech vás budeme informovat co nevidět.

Kádr Baníku pro úvod zimní přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Radovan Murin, Lumír Číž

Obránci: Gigli Ndefe, Jan Juroška, Jaroslav Svozil, Jakub Pokorný, Jaroslav Harušťák, Jiří Fleišman, Šimon Falta, Denis Granečný

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Petr Jaroň, Lukáš Budínský, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič, Daniel Tetour, Jiří Boula, Arťom Koncevoj, Yira Sor, Roman Potočný, Lukáš Cienciala

Útočníci: Ladislav Almási, Jiří Klíma

18 podzimních vystoupení a konec. Sparta bere Ostravě Lischku již po půl roce...

Falta: Během tohoto půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych si v Baníku vysloužil smlouvu

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.