Tepličtí se vydali na nákupy do Prostějova i Ústí nad Labem, Čtvrtečka a Diallo na Stínadlech končí...

Tepličtí se vydali na nákupy do Prostějova i Ústí nad Labem, Čtvrtečka a Diallo na Stínadlech končí...

Skláři přivedli na Stínadla dva hráče, které si jejich trenér Jiří Jarošík velmi dobře pamatuje ze svého předchozího angažmá v druholigovém Prostějově.

Jedná se o útočníka Filipa Žáka a brankáře Filipa Muchu, s tím, že teplický klub si v nejbližší době otestuje také Václava Proška z Ústí nad Labem.

"Na příchodech do týmu stále pracujeme, chtěli bychom přivést kvalitní posilu do základní sestavy," citoval web fkteplice.cz slova sportovního ředitele žlutomodrých barev Štěpána Vachouška.

Ten současně odhalil, že v týmu už nefiguruje středopolař Amadou Diallo. "Od úvodu svého angažmá bojoval se zraněními, proto se neprosadil ani do zápasové nominaci, férově jsme se dohodli na ukončení smlouvy k 31. prosinci," přidal funkcionář.

A co ony dvě nové tváře? Šestadvacetiletý Žák má za sebou šest branek v podzimní části FNL a v minulosti střílel góly i za Blansko. "Jde o dalšího hráče, kterého má Jiří Jarošík prověřeného a spolupracoval s ním při předchozím angažmá, proto si ho, stejně jako Filipa Muchu, vybral do týmu," zaznělo z úst Vachouška.

Co se týče o tři roky staršího Muchy, ten si kromě Prostějova, v jehož barvách vychytal na podzim šest nul, zahrál i za Kroměříž, Frýdek-Místek nebo HFK Olomouc. Syn asistenta Slovácka Josefa Muchy a bratr tenistky Karolíny Muchové ze severu Čech vystrnadil Jana Čtvrtečku, jemuž hledá Sparta nový klub.

"Jde o zkušeného brankáře, který má výbornou hru nohama, v posledních dvou sezónách předváděl v Prostějově velmi dobré výkony a Jiří Jarošík se svým trenérským štábem ho výborně zná. Příchodem Filipa řešíme aktuální situaci na postu brankáře. Tomáš Grigar podával na podzim výborné výkony, Honza Čtvrtečka tak ztratil pozici brankářské jedničky a Sparta pro něj chce nyní najít působiště s větším herním vytížením," uzavřel na webu fkteplice.cz teplický představitel.

Nejen Potočný s Granečným. Na Bazalech se stali nepotřebnými i Sanneh, Chvěja a Jánoš. Kde stráví jaro?

Zdroj: fkteplice.cz