Kdybych ještě v Berlíně dostal tříletou smlouvu do června 2025, tak bych byl moc spokojený, říká Darida

Kdybych ještě v Berlíně dostal tříletou smlouvu do června 2025, tak bych byl moc spokojený, říká Darida

I když je Hertha Berlín po sedmnácti bundesligových kolech jedenáctá, například předposlední Arminia Bielefeld na ni ztrácí jen pět bodů, což znamená, že to může mít v odvetné části sezony ještě hodně výživné.

"Po loňském jaru si to spousta našich hráčů uvědomuje, abychom znovu nezačali nějakou špatnou sérii a namočili se až do konce do boje o záchranu v bundeslize. Potřebujeme získat hned v úvodu pár bodů, abychom si pozici ve středu tabulky upevnili a mohli se spíš dívat na mančafty nahoru než pod sebou. Bundesliga je v této sezoně hodně vyrovnaná, mezi týmy jsou minimální bodové rozdíly," připomněl na webu gol.cz jednatřicetiletý středopolař Vladimír Darida.

Zimní dovolená nebyla dlouhá. "Jen jsme oprášili fyzickou kondici. Měli jsme necelých deset dnů volna, bylo tam pár tréninků, které jsme odběhali individuálně. Před Silvestrem jsme měli tři dny takové ostřejší, na víkend jsme dostali volno a od pondělí máme klasický týden s přípravou na nedělní bundesligový zápas s Kolínem. Ideální by bylo začít vítězstvím s Kolínem a potom si přivézt z Wolfsburgu taky minimálně bod," přidal na serveru gol.cz bývalý záložník Freiburgu či Viktorie Plzeň.

Chelsea - Tottenham, Arsenal - Liverpool, Bayern - Gladbach, West Ham - Leeds, Juventus - Neapol!

Ve druhé polovině ledna pak čeká berlínský celek jak domácí střet s Bayernem, tak osmifinále Německého poháru s Unionem. "Bylo dobré je už z našeho stadionu vykopat! Na podzim na něm hráli domácí zápasy Evropské konferenční ligy včetně toho posledního se Slavií, a nebylo to úplně fajn, jezdit ve čtvrtek z tréninkového hřiště a vidět, jak stadion svítí červeně a třepetají se na něm vlajky Unionu," poodkryl rivalitu exreprezentant Česka, jehož názor publikoval magazín Gól.

On sám má v německé metropoli kontrakt do léta 2023 a s našimi západními sousedy by se ještě loučil nerad ani v dalších letech. "To, co bude po kariéře, zatím neplánuji, ale nějakou představu už mám. Rád bych ještě prodloužil smlouvu v Hertě a zůstal v Berlíně. Bylo by fajn, kdyby se nám i mně povedlo jaro, aby se nám pak v létě lépe řešilo prodloužení kontraktu. Kdybych dostal ještě tříletou smlouvu do června 2025, tak bych byl moc spokojený," přiznal na stránkách Gólu ostřílený kolega Boatenga, Piateka či Jovetiče.

Barák a West Ham? 17 milionů eur se zdá být celkem dost za někoho, kdo nemá žádné zkušenosti z Premier League

Zdroj: gol.cz