Kuchta out, Miovski in? Záplatu na hrot útoku si Slavia vyhlídla v Budapešti

Kuchta out, Miovski in? Záplatu na hrot útoku si Slavia vyhlídla v Budapešti

V Edenu měli zájem o Tomáše Čvančaru, ten dal přednost Spartě. Interest o budějovickou kometu podzimu Fortuna Basseye ochladl. Spekulovalo se o možnost, že by se pokusili přivést z Legie Varšava Mahera Emreliho, ale zřejmě byl moc drahý. Takže aktuálním cílem je Makedonec Bojan Miovski.  

Předposlední tým podzimní sezóny maďarské nejvyšší soutěže není sice destinace, ze které by fanoušci asi předpokládali, že aktuální český hegemon bude lovit posily, Slavia ale umí svými výběry překvapit. A v zimním přestupovém období si jako cíl vybrala dvaadvacetiletého makedonského útočníka MTK Budapešt Bojana Miovskiho. Ten by ve výběru Jindřicha Trpišovského měl zacelit místo, které vzniklo po nedávném transferu Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva. Po odchodu slávistické útočné jedničky sešívaným na hrot zbývají v podstatě jen Michael Krmenčík a z Vlašimi přicházející Denis Alijagič, zaskočit může i Ivan Schranz.

Miovski je jedním z nastupující generace mladých makedonských fotbalistů, kteří přebírají otěže po národní fotbalové legendě Goranu Pandičovi a Severní Makedonii poprvé v historii pomohli dostat nejen na loňské Euro, ale tým postoupil i do baráže o MS v Kataru. Do té ji nicméně los přisoudil v prvním kole silnou Itálii. Miovski v kvalifikaci naskočil jako střídající hráč do čtyřech zápasů a připsal si jednu asistenci. V lize byl úspěšnější a po sedmnácti zápasech má na kontě šest gólů. Podle expertů nicméně existuje značný růstový potenciál.

Ten verifikovaly i nabídky italské Atalanty Bergamo a německého Freiburgu, které podle informací Nemzeti Sport do hlavního města Maďarska poslali nabídku na jeden milion eur. To je cca v rámci ceny odhadované Transfermarktem jež je o 200 tisíc nižší. Vedení MTK ale nabídku za nejperspektivnějšího muže svého kádru mělo odmítnout, s tím, že se představuje částku bližší dvojnásobku této sumy. Bude Slavia schopna se s MTK na transferu 189 centimetrů vysokého útočníka dohodnout?

zdroj: Nemzeti Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.