Jak nahlíží na Kuchtu sportovní ředitel Lokomotivu? Zmínil pracovitost i vynikající přístup na hřišti i mimo něj

Jak nahlíží na Kuchtu sportovní ředitel Lokomotivu? Zmínil pracovitost i vynikající přístup na hřišti i mimo něj

Jan Kuchta, šestapadesátý nejlepší střelec planety za rok 2021, jenž vstřelil za rok a půl v sešívaném dresu 32 gólů, se po zdravotní prohlídce upsal Lokomotivu Moskva na čtyři a půl roku do 30. června 2026.

"Děkuji vedení, celému realizačnímu týmu a klukům v kabině za společný čas. Byla čest nastupovat v sešívaném dresu. Přeji Vám jen to nejlepší," vzkázal svému bývalému chlebodárci z Vršovic sám rychlík.

Úřadující šampion Fortuna:ligy z Edenu za něj od šestého celku ruské Premier League podle východoevropského tisku inkasuje 5 milionů eur, čili zhruba 130 milionů korun.

"Vítej do červenozelené rodiny, Jane," napsal na své sociální síti trojnásobný mistr Ruska z RZD Areny pro necelých 29 tisíc diváků.

Na soutěžní premiéru si však ještě nějaký čas počká - jeho nový chlebodárce z ruské metropole totiž půjde do akce až předposlední únorový den roku 2022 na půdě Krasnodaru.

Bývalý forvard Slovácka, Žižkova, Teplic i Liberce dorazil do Moskvy jakožto náhrada za střelce Fjodora Smolova, který se před pár dny odebral do Dynama Moskva, s tím, že na odchodu z kádru německého trenéra Markuse Gisdola má být také další ofenzivní borec Zé Luís.

Jak ho vidí ten, co ho na východ Starého kontinentu přivedl? V rámci přestavení ruským fanouškům vyjmenoval několik jeho pozitiv. na"Je to reprezentant, minulou sezonu měl v české lize skvělou. Ví, jak si počínat v pokutovém území, umí dávat góly. Na hřišti toho hodně odpracuje, je to hráč s vynikajícím přístupem na hřišti i mimo něj," chválil čerstvou akvizici sportovní ředitel Lokomotivu Tomas Zorn.

Na návrat do Česka prý má Pavlenka ještě čas: Kdyby se naskytla nějaká nová země a zkušenost, nebránil bych se

Zdroj: aktualne.cz