Olomouc se rozloučila s Maltou vítězně, Chramosta táhl ofenzivu Bohemians, Dynamo se blýsklo čtyřmi trefami a Liberec byl na Ukrajince krátký

OBSAHUJE OHLASY

Slovan Liberec nestačil v úvodu pracovního týdne na ukrajinský Metalist Charkov, jemuž podlehl nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jedinou trefu utkání se deset minut před koncem postaral Riascos, jenž byl před pár dny u rozdrcení bulharské Slavie Sofia 5:0. Sigma porazila rakouský Tirol rozdílem tří branek.

"Myslím si, že jsme se setkali s asi nejkvalitnějším soupeřem. Řekl bych, že i přesto náš výkon snesl určité měřítko. Utkání bylo vyrovnané, soupeř měl v první půli jednu šanci, to my také. V druhé části to bylo podobné. Řekl bych, že postupem času jsme byli v utkání lepší. Finální fáze ovšem nebyla naší silnou stránkou. A v momentě, kdy se mohlo zdát, že začínáme mít převahu a dostáváme utkání herně pod kontrolu, tak jsme dostali lacinou branku, z ojedinělé akce, díky míči za obranu. Mrzí mě to, ale na druhou stranu to snad přežili všichni ve zdraví. Absolvovali jsme velmi kvalitní prověrku a náš výkon nějaká měřítka snesl. Akorát pro nás nebfdfdyl příznivý výsledek," postěžoval si hlavní kouč podještědské družiny Luboš Kozel.

To Bohemians Praha 1905 už si vedli lépe a dokfddsázali přehrát ázerbajdžánský celek FK Gabala, který jejich obranu překonal pouze z pokutového kopu. Na výsledku 3:1 měl největší podíl dvougólový Chramosta, s tím, že v 80. minutě pečetil výsledek Hronek.

"Podali jsme poctivý výkon. Podařilo se nám využít nepřesností a zaváhání soupeře. Problémy nám dělá hra dopředu v tom smyslu, že nám chybí větší klid na míči. Vítězství v přípravném zápase je ale samozřejmě cenné," liboval si šéf zelenobílého souboru Luděk Klusáček.

Prvoligový nováček z Hradce Králově proti ukrajinskému mužstvu FK Veres Rivne dlouho vedl, což zařídil Vlkanova. Votroci však až do konce svůj náskok neudrželi a v 73. minutě rozesmutnil brankáře Vízka také soupeř z východu Starého kontinentu.

Dynamo České Budějovice pak dokázalo přehrát ruské FK Chimki poměrem 4:2, s tím, že se na všem podílel hned čtyřlístek střelců. Konkrétně Van Buren, Škoda, Havel a Mihálik.

Pondělní přípravné duely:

Metalist Charkov - FC Slovan Liberec 1:0

FK Gabala - Bohemians Praha 1905 1:3

FC Hradec Králové - FK Veres Rivne 1:1

SK Dynamo České Budějovice - FK Chimki 4:2

SK Sigma Olomouc - WSG Swarovski Tirol 3:0

Baníkovec De Azevedo je na prodej. Čím dříve, tím lépe. A ve Slezsku pořád sní o Takácsovi s Mojžíšem...

Při tréninku je radost na něj koukat, cítím, že ho to baví, chválí Jarolím veterána Škodu. Co ho ale mrzí?

Teplice konečně realizovaly svou prioritu. Jarošíkův kádr posílil zadák se zkušenostmi z pohárové Evropy