Nákupní seznam Newcastlu obsahuje také Baráka. Prezidentovi Hellasu se však zdá málo i 25 milionů eur...

Nákupní seznam Newcastlu obsahuje také Baráka. Prezidentovi Hellasu se však zdá málo i 25 milionů eur...

Český reprezentant Antonín Barák (27) z Hellasu Verona se zdá být velmi atraktivním zbožím pro anglický trh. West Ham United totiž není sám, který je s bývalým záložníkem Lecce či Udinese spojován...

Zatím naposledy se měl o jeho podpis přihlásit Newcastle United, jehož finanční možnosti jsou s novými majitele úplně někde jinde, než tomu bylo v nedávné minulosti.

Tým ze St. James Parku je navíc v tabulce až osmnáctý a pořád tedy bojuje o záchranu, což si žádá i hotové posily. Kieran Trippier by tak nemusel zůstat ve výčtu nových akvizic osamocen...

Také proto uvažuje vedení Strak o Barákovi. Finanční transakce by to však nebylo zrovna malá - když byl exslávista lanařen na ostrovní půdu v létě, jeho italský zaměstnavatel za něj požadoval 20 milionů eur, čili asi půl miliardy korun.

A po jeho podzimních výkonech a produktivita už neplatí ani tato suma. "Kolik stojí Barák? Říkáme, že hodně. Čtu nějaká čísla a rozesměje mě to. 25 milionů? Nevím, myslím, že to je málo. Je zralý na velký přestup, potřebuje jít do velkého klubu. Z hlediska svých vlastností může hrát v top čtyřech pěti klubech v Evropě. Ale počkáme, a pokud bude takto pokračovat, cena půjde ještě nahoru," citoval aktualne.cz slova prezidenta Verony Maurizia Settiho.

Kromě příbramského rodáka má Newcatle na vyhlédnutém seznamu také Jesse Lingarda, Bruna Guimaraese, Darwina Núňeze, Dele Alliho, Diega Carlose, Jamese Tarkowského nebo Robina Gosense. Je jasné, že nevyjde úplně vše, ale jeden dva kousky by čtyřnásobný mistr země ulovit mohl.

Za půl roku z prahu smrti do Premier League?

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.