Tomu se říká tvrdá lekce! Příbram si přivezla z Norimberku devítku a Zápotočný má o čem přemýšlet...

Tomu se říká tvrdá lekce! Příbram si přivezla z Norimberku devítku a Zápotočný má o čem přemýšlet...
OBSAHUJE VIDEO

Jaroslav Starka zatím v zimě příliš důvodů k optimismu nemá. Exligová Příbram, která přezimuje v tabulce FNL na třinácté pozici, totiž v zimě zatím tápe.

Neskóroval jak proti Viktorii Plzeň (0:6), tak proti Dynamu České Budějovice (0:2) a do střelecká listiny se její hráči nezapsali ani tento týden v prestižní přípravě proti 1. FC Norimberk (0:9).

17 inkasovaných branek ve třech přípravách navíc není úplně skvostná vizitka. Na druhou stranu je třeba říci, že tým sídlící u řeky Litavky nečelil žádným vyloženým nezdárkům.

Devítinásobný bundesligový šampion má ovšem v současnosti stejný druholigový status jako Příbram a ve druhé nejvyšší německé soutěži je po dvaceti kolech sedmý.

"Skóre není hezké, Viděli jsme, jak se má hrát fotbal. V agresivitě, ve sprintu. Je to pro nás nesmírná zkušenost," uvedl nový trenérský šéf středočeského celku Tomáš Zápotočný.

V podobném duchu mluvil i osmnáctiletý střední obránce Denis Halinský, jenž na devítigólový výprask od 1. FCN dlouho nezapomene. "Předvedli nám důraz, rychlost a my jim nestačili," přiznal mladý zadák.

Jeho tým, který zahajuje soutěžní jaro až pátý březnový den proti Pulpitovu Žižkovu, si bude moci napravit reputaci již v sobotu, kdy k Litavce dorazí Králův Dvůr, což je jejich - minimálně papírově - nejlehčí zimní protivník.

Příprava:

1. FC Norimberk - 1. FK Příbram 9:0 (4:0)
Branky: 21. Borkowski, 32. Schleimer, 39. Duman, 44. Duman, 47. Shuranov, 70. Shuranov, 74. Dovedan, 82. Sörensen, 87. Schaffler.

1. FC Norimberk: Klaus - Knothe, Schindler (46. Geis), Handwerker (46. Sörensen), Duman (71. Schleimer), Krauß (46. Latteier), Castrop, Borkowski, Schleimer (46. Rausch), Köpke (46. Schäffler), Shuranov (71. Dovedan).

1.FK Příbram: Bleha (46. Harásek) – Sus (45. Lehovec) , Halinský, Kvída, Vilotič (62. Schindler), Procházka (62. Vávra), Nogha (46. Hájek), Čermák, Pilík (62. Novotný), Vávra (46. Antwi), Voltr (62. Vlček).

Zbrusu nová liberecká posila se na Česko informovala u Tijaniho a Sora: Je to pro mě pocta, září Nigerijec