Ve Slezsku zůstávají, ovšem Baník opouštějí, kteří dva záložníci posílí Karvinou?

Ve Slezsku zůstávají, ovšem Baník opouštějí, kteří dva záložníci posílí Karvinou?

Prvním hráčem, který posílí Karvinou z Baníku Ostrava je střední záložník Adam Jánoš. Tím druhým bude Ondřej Chvěja. V obou případech se bude jednat o půlroční hostování do konce sezony.

Adam Jánoš je syn bývalého ligového brankáře Zdeňka Jánoše. „Mám velkou radost, že se nám podařilo hostování dotáhnout do zdárného konce. V Baníku byl Adam na podzim nevytížený a jeho příchod k nám je tím nejlepším řešením pro všechny strany. Ve středu zálohy jsme měli v podzimní části velký problém. Věřím, že s jeho příchodem se to zlepší a bude nám velkou oporou v bojích o záchranu. Zároveň chci poděkovat vedení Baníku za vstřícné jednání ohledně tohoto transferu,“ řekl pro klubový web mfkkarvina.cz sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

„Jsem rád, že bylo jasno vlastně už před odletem na soustředění a mohl jsem ho absolvovat celé. Měl jsem sice ještě jednu nabídku z Polska, ale to nedopadlo. O jiné další možnosti než jít do Karviné, jsem už neuvažoval. I kvůli rodině jsem rád, že zůstávám v tomto kraji, z Ostravy budu denně dojíždět. Přeji si, ať jsem hlavně zdravý, abych hrál a pomohl k záchraně,“ uvedl Jánoš na klubovém webu.

„Těšil jsem se tady. Pravdou je, že zájem z Karviné byl už dřív. Věřím ve větší herní vytížení, než které jsem měl na podzim v Baníku, kde mě zabrzdilo letní zranění a potom už bylo složité se dostat do sestavy,“ přidala druhá posila – Chvěja pro web mfkkarvina.cz.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.