Trenér Malmö říkal, že mě zná, že mám zkušenosti a formu, takže budu moct naskočit hned, hlásí Chaluš

Trenér Malmö říkal, že mě zná, že mám zkušenosti a formu, takže budu moct naskočit hned, hlásí Chaluš

Stoper Matěj Chaluš (24) dostal v Malmö čtyřletý kontrakt a následně poděkoval majiteli Slovanu Ludvíku Karlovi, že mu odchod ze stadionu U Nisy vůbec umožnil.

Před tím, než se definitivně připojí ke švédskému mistrovi, se ještě vydal rozloučit pod Ještěd. "Jsem rád, že mi Malmö ještě umožnilo se v Liberci osobně rozloučit, i když to pro mě nebude lehké. Hned jsem si uvědomil, že mi parta ze Slovanu bude moc chybět. Ale takový je fotbal. Teď přišla nabídka, která by se už nemusela opakovat, je ideální čas se posunout," uvedl v interview pro Deník Sport bývalý hráč Slavie, za níž ovšem neodehrál ani jednu prvoligovou minutu.

Jaký dojem na něj třetí největší švédské město po Stockholku a Göteborgu vůbec udělalo? "Zanechalo to ve mně obrovský dojem. Potkal jsem se na stadionu se sportovním ředitelem, trenérem, lékařem i tiskovým mluvčím, všichni byli strašně přátelští, stadion je navíc nádherný. Malmö je fakt značka a jeho fanoušci dvanáctý hráč. Jak žije ve městě mix národností, je 20 tisíc lidí na každém zápase a strašně to žerou. Na to se moc těším," přidal na serveru isport.blesk.cz bývalý zadák Příbrami nebo Mladé Boleslavi.

Půlroční adaptaci na lavičce náhradníků by se navíc mohl vyhnout. Sám někdejší mládežnický reprezentant tak soudí podle komunikace s trenérem Milošem Milojevičem. "Bylo to úplně v pohodě, sám jsem byl překvapený. Během celé zdravotní prohlídky jsem se bavil s doktorem, v angličtině problém nebude. Trenér říkal, že mě zná, viděl plno záznamů z podzimních zápasů, že mám zkušenosti a formu, takže budu moct naskočit hned. Samozřejmě bude záležet na tom, jak budu vypadat v tréninku, ale brali mě proto, abych týmu pomohl okamžitě," ozřejmila na iSport.cz čerstvá akvizice týmu z Eleda stadionu pro více než 24 tisíc diváků.

Tým, jehož čeká v pátek příprava proti Lokomotivu Moskva, na podzim figuroval v Lize mistrů a letos na podzim by si to rád zopakoval. "Sportovní ředitel říkal, že chtějí hrát evropské poháry a že ambice mají jen nejvyšší. Chtějí všechno vyhrávat," přiblížil na stránkách Sportu Chaluš, jenž narušil čistě švédsko-finsko-dánskou defenzivní řadu 112 let starého skandinávského klubu, jehož konto zdobí 22 ligových titulů a 14 pohárových zisků.

Proč si dělá Alijagič legraci z Musy a co si myslí o Liberci, jehož vždy bral jako rodinný klub?

Zdroj: isport.blesk.cz