Samek? Není nejrychlejší, ale fotbalovými bohy je políben několikrát a může ovlivnit hon za čtvrtým titulem v řadě

Samek? Není nejrychlejší, ale fotbalovými bohy je políben několikrát a může ovlivnit hon za čtvrtým titulem v řadě

Podle Jaromíra Bosáka se Slavia v zimním přestupovém okně oslabila více než její odvěký rival z Letné. Prodeje Stanciua s Kuchtou považuje za výraznější ztráty než uvolnění Karlssona s Vindheimem.

"Oba rivalové utrpěli v přestupovém období ztráty, ale došlo i na nálezy. Pravda, oslabení červenobílých mi přijde o něco výraznější. Stanciu a Kuchta, to může v některých utkáních bolet. Tím se ale zase otevírá velká šance pro Daniela Samka, hráče sice ne nejrychlejšího z rychlých, ale fotbalovými bohy několikrát políbeného. Jeho spolupráce s Holešem uprostřed hřiště může být hodně důležitým faktorem v honbě za titulem," uvedl ve svém komentáři pro seznamzpravy.cz dlouholetý člen Realu TOP Praha.

Zatímco Švéd byl prodán do Japonska, Nora čeká v Gelsenkirchenu druhá bundesliga. "Na straně druhé letenští Karlssona oželí s lehkým srdcem, protože tento jistě nadaný, ale nepříliš pracovitý fotbalista s ne úplně profesionálním nastavením hlavy příliš chybět nebude. Podobné bude platit pro Vindheima, byť jeho debut v barvách Schalke dopadl na výtečnou. Ovšem vrací se Höjer a Hložkovi by na hrotu měl výrazně pomoci Čvančara, po ruce stále bude Pulkrab, odvádějící v posledních měsících skvělé služby. Otazník ale visí nad tím, že mu v létě končí smlouva, a zatím není jasné, jak se bude situace vyvíjet," doplnil portálem seznamzpravy.cz citovaný autor řady knižních publikací.

Komentátor České televize se těší i na brzkou konfrontaci obou slavných "S" v rámci čtvrtfinále MOL Cupu, jež proběhne v Edenu za pět dní. "Vzhledem k tomu, že na levém beku se v červenobílém dresu zaučuje Plavšič, byť dle mého se do konce přestupového období ještě v Edenu objeví mladoboleslavský obránce Jurásek, budu s velkým zájmem pozorovat, jak se bude vyvíjet souboj Plavšič–Pešek. Pro český fotbal je takto brzké setkání dvou nesmiřitelných protivníků pravým požehnáním, po zimní pauze jako když fanoušek najde. Tedy až na to, že zatímco kdekoli na diskotéce se může družit klidně několik stovek lidí v malém ohraničeném prostoru spoustu hodin, na fotbal zatím stále může jen tisícovka diváků. Něco tady neštymuje," poukázal na přetrvávající nepochopitelný opatření šestapadesátiletý odborník, jehož názor publikoval web seznamzpravy.cz.

Bosák smekl před Bílkem i jeho hráči, přesto tvrdí: Udržet se na druhé příčce bude nesmírně obtížné

Zdroj: seznamzpravy.cz