Bylo by skvělé, kdyby mělo víc klubů v republice podobné podmínky pro trénování, ocenil Mészáros útočiště Sparty

Bylo by skvělé, kdyby mělo víc klubů v republice podobné podmínky pro trénování, ocenil Mészáros útočiště Sparty

Protože se Slovanu Liberec odložily jarní duely proti se Zlínem a Pardubicemi, podještědský trenérský štáb narychlo domluvil alespoň přípravný střet s rezervou Sparty, jíž prvoligový celek přehrál 3:2.

O tom, jak velkou komplikací, je odložení prvních dvou jarních vystoupení, promluvil za severočeskou kabinu slovenský záložník s desítkou na zádech Karol Mészáros.

"Samozřejmě se jedná o komplikaci. Vždy se připravujete na konkrétního soupeře a pár dní před utkáním se zápas zruší. Proto nám přišlo vhod toto přípravné utkání se Spartou B. Už v Turecku jsme se připravovali na první jarní zápas proti Zlínu, který se odložil. Alespoň jsme mohli vyplnit pauzu bez utkání tímto zápasem. Situace je taková, jaká je. My s tím nic neuděláme a musíme se v hlavách nastavit tak, abychom byli na první ligový zápas připraveni," uvedl na webu fcslovanliberec.cz svěřenec Luboše Kozla.

Duel s letenským béčkem, které přezimuje ve FNL na druhé pozici, byl přitom slušnou prověrkou. "Byl to kvalitní soupeř. My šli do zápasu z plného tréninku, což bylo trochu cítit. Pár spoluhráčů říkalo, že má těžší nohy. Občas je ale dobré jít do zápasu z plného tréninku. Sparťanská rezerva byla kvalitní. Jedná se o mladé kluky, kteří hrají agresivní, dynamický, rychlý fotbal. Byl to pro nás kvalitní zápas, ze kterého si určitě odneseme poznatky do ligy," podotkl rodák z Galanty, jenž v onom utkání sám výstavně skóroval.

Strahovský areál Sparty ho okouzlil. "Už jsem tu byl. Hráli jsme zde přípravné zápasy, když jsem byl ve Slovanu Bratislava nebo Českých Budějovicích. Je to krásný areál s fantastickými podmínkami pro hráče. Je tu skvělá přírodní tráva i všechny podmínky okolo jsou na skvělé úrovni. Bylo by skvělé, kdyby mělo víc klubů v republice podobné podmínky pro trénování," uzavřel na fcslovanliberec.cz bývalý hráč tří maďarských klubů, jehož nynější celek vyzve ševce hned v úterý.

Velká hvězda minulé slávistické éry zpět v Česku! Belaid se uchází o kontrakt v Jihlavě

Zdroj: fcslovanliberec.cz