Je naprosto nezbytné, aby Manchester United v létě přivedl útočníka, míní Ragnick. Myslí si na Schicka?

Je naprosto nezbytné, aby Manchester United v létě přivedl útočníka, míní Ragnick. Myslí si na Schicka?

Edinsonu Cavanimu v létě končí na Old Trafford smlouva, Mason Greenwood si svoji pozici v týmu a asi i fotbalovou budoucnost pokazil domácím násilím a dlouhodobá budoucnost je nejistá i u sedmatřicetiletého Cristiana Ronalda.

 

Je naprosto zřejmé, že Manchester United v létě musí přivést útočníka. Tak nějak BBC interpretuje prohlášení prozatimního kouče Manchesteru United Ralfa Ragnicka, který v posledních dnech pro média analyzoval poslední neúspěchy United. Ti nedokázali vyhrát jak v lize proti Burnley, tak v FA Cupu proti Middlesborough. Oba zápasy skončily 1:1 a Rudí ďáblové v nich “dojeli” na neschopnost proměnit své střelecké příležitosti. "Je to jasné. Edinsonovi v létě končí smlouva a klub potřebuje co nejlepšího středního útočníka. Myslím, že si to všichni uvědomují," řekl Ragnick BBC na přímý dotaz, zda United budou řešit nedostatky na postu středního útočníka už v letním přestupovém období.

United, jako ostatně i zbytek špičkových evropských klubů, je obdivovatelem šutéra Dortmundu Erlinga Haalanda, při současné výkonnosti Rudých ďáblů nicméně existují opodstatněné pochybnosti, zda li Haaland by byl ochoten udělat takový “výkonnostní sešup.” Nemluvě o tom, že Mino Raiola Nora podle všeho směřuje do Realu Madrid. Ve spojiti s United padají jména i Lautara Martineze z Interu Milán nebo  švédský útočník Alexandera Isaka. BBC zároveň sama upozorňuje, že sám Ragnick je velkým fanouškem a obdivovatelem českého útočníka Patrika Schicka, který má v Leverkusenu skvělou sezónu a očekává se, že v létě půjde za lepším.

Otázkou nicméně zůstává, kdo bude o letním posílením útoku na Old Trafford rozhodovat. O dlouhodobém osudu Ragnicka, který byl po odchodu Ole Gunnara Solskjaera najat jako “dočasný” kouč se vedou spekulace, zvlášť když ani Ragnickovi se nedaří ManU vymotat z výsledkových problémů. Zálusk na místo šéfa lavičky si má dělat Mauricio Pochettino z PSG. A ten by podle všeho měl médii už dopředu prezentovanou  představu, že mu United jako “dárek na uvítanou” přivedou jeho bývalého svěřence z Tottenhamu Harryho Kanea. Kdo nakonec obsadí místo hlavního gólového dodavatele na Old Trafford?

zdroj: BBC