Hložek? Jako profík a řemeslník musím konstatovat, že jeho progres je minimální, je přesvědčen Csaplár

Hložek? Jako profík a řemeslník musím konstatovat, že jeho progres je minimální, je přesvědčen Csaplár

Josef Csaplár zastává názor, že neustálé spekulace, jež Adama Hložka posílají tu do anglické a tu do německé nejvyšší soutěže, devatenáctileté sparťanské naději ubližují. Rozpovídal se o tom i ve svém posledním komentáři pro portál sport.cz.

"Jak se v Česku ničí jeden talent? Začnu analýzou. Adam Hložek hraje tři roky českou ligu. Jako profík a řemeslník musím konstatovat, že jeho progres je minimální. Výkony jeho vrstevníků ve velkých klubech jsou nesrovnatelné. V jeho neprospěch. Rozhodně to ale není vina Adama Hložka. A vzhledem k jeho věku z toho pořád existuje východisko," citoval server sport.cz slova devětapadesátiletého experta, jenž se o perspektivním letenském teenagerovi nevyjádřil poprvé.

A co českému reprezentantovi radí? "Pokus se nevnímat články, ve kterých stojí, že tě chce půlka Evropy. Já totiž už jenom čekám, až nějaký trouba vymyslí, že má o tebe zájem Mars United. Zkus ovlivnit, aby o tobě někteří neříkali, že jen tvým prodejem se Sparta dostane do černých čísel. Tedy blbosti na ntou. Pokud toho dotyční nejsou schopní, hoď to všechno za hlavu. Jsi mladý, profesionálové a fanoušci od tebe očekávají spontánní, nadšený, uvolněný výkon. Nelam si vůbec hlavu s výsledky," vzkázal klientovi Pavla Pasky bývalý kouč Slavie či Liberce, jehož slova nabídl web sport.cz.

Novinářské články podle jeho slov svěřenci Pavla Vrby jednoznačně ubližují. Vzkaz má tedy i pro žurnalisty a lovce senzací. "Uvědomujete si, jaký na něj vytváříte tlak, když tyto nesmysly říkáte a píšete? Každému soudnému člověku se stačí podívat na jeho vrstevníky a zjistí nebetyčný rozdíl (například Barcamá náctileté kluky v základní sestavě, vezměte si, co umí). Jsou lidi, kteří by měli vědět, v řadě případů to bohužel vědí, že tě dostávají do role, ve které nemáš vůbec být. K vysvětlení použiju německou terminologii, přijde mi nejpřiléhavější. V Německu rozlišují dva druhy hráčů. Leistungsträger a Hoffnungsträger. První je nositel výkonu, druhý nositel naděje. Adam Hložek je Hoffnugsträger. Stejně jako byl v jeho věku Lionel Messi. Ten měl vedle sebe Carlose Puyola, Samuela Eto´a, Xaviho, Andrése Iniestu, což byli Leistungsträgeři. Lionel Messi byl geniální nositel naděje. A já teď čtu, kam všude má Adam Hložek přestoupit, že má rozhodovat zápasy, že má táhnout Spartu. Pomátli jste se? Adame, není tvým úkolem táhnout Spartu, být lídrem. To nebyl ani Messi ve tvém věku. Uvědomujete si vy, co píšete tyto články, nebo si je objednáváte, že Adamovi od sedmnácti nakládáte na záda pytel cementu? Adame, pošli tyto lidi do háje, ať ti dají pokoj. Abys měl z fotbalu zase radost," zakončil svůj tradičně originální příspěvek pro sport.cz Csaplár.

Vízek nevybíravě o Spartě: Když přijde na věc, zůstanou jen kecy. Tým asi tak silný není, klame tělem

Zdroj: sport.cz