Rangnick opravdu dojede na Old Trafford pouze tuto sezónu. Podle Nevilla by měl rozhodovat o svém nástupci

Rangnick opravdu dojede na Old Trafford pouze tuto sezónu. Podle Nevilla by měl rozhodovat o svém nástupci

Manchester United podle svého nejnovějšího vyjádření nezměnil názor a klub tak stále nemá v úmyslu jmenovat Ralfa Rangnicka koučem i pro příští sezónu. Němec by tak měl podle původního plánu převzít roli konzultanta klubu.

Rangnick byl jmenován na základě krátkodobé smlouvy jako dočasný trenér v prosinci, kdy nahradil po sérii mizerných výkonů norského lodivoda Oleho Gunnara Solskjaera.

Bývalý německý fotbalista tak zatím může počítat s jasně nastaveným plánem, podle kterého dovede „Rude ďábly“ do co nejlepšího umístění v letošní zpackané sezón a poté se ujme nové role jako poradce pro fotbalové operace až do roku 2024. Zlepšené výkony a výsledky klubu z Old Trafford však později vedly k návrhům, mohl místo toho zůstat jako trenér.

Ačkoliv United od 5. prosince získali pod vedením Rangnickovým vedením 25 bodů z 36 možných (ve srovnání se 17 body z 36 možných pod Solskjaerem do 20. listopadu), navzdory pozitivnímu dopadu v obtížných podmínkách bylo klubem oznámeno, že k žádné změně původního plánu nedošlo.

Na Old Trafford se tak rozhodli jít cestou dočasného trenéra, který jim poskytne čas a flexibilitu při hledání nového stálého nástupce, který by klub převzal. Přechod do druhé fáze byl přesto klubem plánovaný dříve, než ke jmenování nového kormidelníka asi dojde. V současnosti jsou s klubem nejvíce spojovaná jména jako Mauricio Pochettino, Brendan Rodgers a nově také Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam.

Podle klubové legendy Garyho Nevilla by nicméně Rangnick měl „mít slovo“ při jmenování svého nástupce. Neville to uvedl pro stanici Sky Sports. „Má skutečně dobrý přehled o postavách, osobnostech, výkonnostních úrovních a úrovních tréninku současné skupiny hráčů,“ uvedl Neville na adresu třiašedesátiletého Němce. „Jeho pozice asistování klubu, budování nové metodiky a struktury, která se pohybuje vpřed, je dlouhodobější pozice než na dva roky,“ vysvětlil bývalý kapitán United, proč je důležité, aby se svým nástupcem sám Rangnick dobře vycházel.

Zdroj: 90min.com

UEFA pravdpodobně přesune finále Ligy mistrů z Petrohradu, píší zahraniční média