Jestli derby vyhraje Slavie, Sparta může na titul zapomenout, domnívá se Fukal

Jestli derby vyhraje Slavie, Sparta může na titul zapomenout, domnívá se Fukal

Kdo získá titul? Sparta, Slavia nebo Plzeň? Liga se rozjíždí na plné obrátky. Bude nás čekat zajímavý souboj předního tria až do konce? Záležet bude už nyní v derby, jestli Sparta nepadne se Slavií.

„Liga má očekávanou podobu, vedoucí trio jede, Slavia, Plzeň, Sparta si poradily s protivníky, kteří nemají takovou kvalitu. Teď přijde malé kolo pravdy, Plzeň hraje ve Zlíně, na pořadu je ovšem především derby. Je tu sice ještě nadstavbová část, kde se mančafty opět utkají, pokud by se však podařilo Slavii doma vyhrát, už by bylo pro Spartu hodně složité pomýšlet na titul,“ hodnotí průběh ligy pro aktualne.cz bývalý reprezentant Milan Fukal.

„Čeká ji sice ještě dohrávka v Jablonci, ale tam je těžké vyhrávat. Její ztráta už by byla dost vysoká, nemůže si dovolit prohrát,“ zdůraznil.

„Slavia je totiž ve formě. Když si vzpomeneme na začátek jara, na domácí porážky s Karvinou a v poháru se Spartou, byli jsme zvědaví, jak se z toho dostane. Vlastním způsobem, nejen hráčským kádrem a kvalitou, ale především pracovitostí a poctivostí všechno otočila a dostala se do pohody. Teď bude pro Spartu velice těžké ji z ní dostat. Ale derby je vždycky zvláštní,“ konstatoval někdejší stoper Sparty pro aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz