Famózní večer Benzemy a PSG v Lize mistrů končí. Citizens slaví klidný postup proti Sportingu

Osmifinále Ligy mistrů vstoupilo do odvet. Ve středu se střetnou Manchester City se Sportingem (první zápas 5:0) a Real Madrid s Paris Saint-Germain (0:1).

Dva protichůdné průběhy na několika úrovních měly odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů. Rakouský Salzburg doufal, že si do Bavorska v podobě remízy 1:1 z domácího utkání přivezl nadějný výsledek. O konec této deziluze se už během první čtvrtiny utkání postaral Robert Lewandowski, který Rakušanům nastřílel hattrick a zlikvidoval jakékoliv jejich naděje na úspěch znamenající postup do čtvrtfinále. Naproti tomu Inter jel na Liverpool pro zázrak, když na domácím hřišti dostal od Reds dva góly aniž by se sám trefil. Vyhrát o dva góly na Anfieldu vypadalo jako "příliš vzdálený most" nicméně Inter se dokázal postupu přiblížit, když jej po 62 minutách hry dostal do vedení Lautaro Martinez. V ten moment získali Italové momentum, o který je záhy připravil druhou žlutou v zápase Alexis Sanchez. Liverpool si následně postup - v zápase který na střely na branku skončil 2:3 - pohlídal.

Manchester City si v úvodním duelu proti Sportingu Lisabon vytvořil komfortní náskok, který již domácí bezbranková odveta neovlivnila. Skvělý fotbalový zážitek ale nabídlo utkání na San Bernabéu. Po první půli se zdálo, že postup PSG nemůže už nic ohrozit. Mbappé poslal pařížský gigant do vedení i navzdory tomu, že mu dvě branky nebyly uznány. Poté ale přišla velká chvíle Karima Benzemy, který hattrickem obstaral obrat a postup Bílého baletu.

Bayern Mnichov - Salzburg 7:1
Branky: 12., 21. (obě z pen.) a 23. Lewandowski, 31. Gnabry, 54. a 83. Muller, 85. Sané
první zápas 1:1, postupuje Bayern

Liverpool - Inter Milán 0:1
Branky: 62. Martinez
první zápas 2:0, postupuje Liverpool

Manchester City - Sporting 0:0
první zápas 5:0, postupuje Manchester City

Real Madrid - PSG 3:1
Branky: 61., 76. a 78. Benzema - 39. Mbappé