Mezi náhradníky na baráž najdeme i Černého, Frýdka, Tecla, Koláře či Jurečku. Kdo má naopak nominaci jistou?

Mezi náhradníky na baráž najdeme i Černého, Frýdka, Tecla, Koláře či Jurečku. Kdo má naopak nominaci jistou?
OBSAHUJE VIDEO

Trenérský štáb české reprezentace na čele s Jaroslavem Šilhavým ukázal, s kým vším počítá do barážového utkání o MS proti Švédsku (24. března) a v případě úspěchu také v Polsku (29. března).

Absencí není málo - bude chybět kompletní obranná čtveřice z Eura, konkrétně Coufal, Čelůstka, Kalas i Bořil. K dispozici nejsou ani Kúdela, Provod nebo Vydra, s tím, že Kadeřábek se před pár dny rozloučil s mezinárodní kariérou.

"Chceme po šestnácti letech dostat českou reprezentaci na mistrovství světa. Na baráž se maximálně koncentrujeme a uděláme všechno pro to, abychom uspěli. Se zdravotními absencemi jsme se museli vypořádat už na podzim, a teď to nebude jiné. Připravíme se, jak nejlíp dovedeme," uvedl na webu repre.fotbal.cz Šilhavý.

Protože se naopak zlepšil stav Schicka i Baráka, národní tým s nimi počítá. "Jsme s nimi v kontaktu. Tonda Barák už o víkendu nastoupil. A pokud půjde všechno podle plánu, tak do konce týdne by měl soutěžní zápas absolvovat i Patrik Schick. To je dobrá zpráva, protože oba patří ke klíčovým hráčům. Samozřejmě, pokud by Patrik způsobilý nebyl, tak situaci budeme muset řešit. Ale všichni věříme, že k dispozici bude," přidal Šilhavý.

Mezi nováčky jsou sparťan Ladislav Krejčí mladší i slávista Ondřej Lingr. "Dlouhodobě jsme je sledovali, už byli mezi náhradníky. Věříme, že nám v boji o mistrovství světa pomůžou," zakončil bývalý stratég Slavie, Liberce či Jablonce, který si nechal v nominaci ještě dvě tváře, které povolá nejpozději v pondělí 21. března.

Nominace na baráž o MS 2022:

Brankáři: Pavlenka, Staněk, Vaclík

Obránci: Brabec, Matějů, Petrášek, Zima, Zelený

Záložníci: Barák, Holeš, Jankto, Krejčí mladší, Masopust, Pešek, Sadílek, Souček, Sýkora

Útočníci: Hložek, Kuchta, Lingr, Schick

Náhradníci na baráž:

Brankáři: Kolář, Mandous, Nguyen

Obránci: Frýdek, Havel, Hovorka, Jemelka, Novák, Řezník, Simič, Stronati, Wiesner

Záložníci: Černý, Kalvach, Kopic, Král, Pavelka, Ševčík

Útočníci: Doležal, Jurečka, Pekhart, Tecl

Rosický před baráží o MS: Není proč a čeho se bát. Čekám, že naši budou agresivní a organizovaní

Zdroj: fotbal.cz