Rosického beru jako velkého mentora a vzor, od začátku je mi tady hodně blízko, prozrazuje Krejčí ml.

Rosického beru jako velkého mentora a vzor, od začátku je mi tady hodně blízko, prozrazuje Krejčí ml.

Jedním z nováčků v národním celku je Ladislav Krejčí mladší, jenž se dozvěděl o reprezentační nominaci doma v Rosicích u Brna, kam odcestoval poté, co Pavel Vrba udělil všem sparťanům dvoudenní volno.

"Jako první mi gratuloval sportovní ředitel Tomáš Rosický. Nejdřív jsem ani nevěděl, k čemu. Beru ho jako velkého mentora, fotbalový vzor. Podílel se na mém příchodu do Sparty a od začátku je mi tady hodně blízko. Měl jsem velkou radost, skvělá zpráva, navíc od takové persony, sám dělal v reprezentaci kapitána. Po něm se mi pak ozval taky trenér Šilhavý. Vyšlo to parádně, mladší brácha měl zrovna v den oznámení nominace 13. narozeniny. Jsem rád, že jsme mohli s rodinou a nejbližšími oslavit všechno dohromady," uvedl v rámci interview pro sport.cz LK37.

V týmu bude mít i dva klubové kamarády Adama Hložka a Jakuba Peška, nicméně fotbalistů z nominace zná více. "Určitě je příjemné mít je při sobě. Znám ale hodně dalších kluků, hlavně z jednadvacítky, kde jsme spolu něco odehráli. A v mužstvu je i můj fotbalový brácha Michal Sadílek. Nastupovali jsme proti sobě, když ještě hrál za Slovácko. Sešli jsme se v reprezentaci U16 a pak spolu postupovali do dalších kategorií. Máme podobný názor na fotbal, žereme ho stejně," ozřejmil na sport.cz bývalý štítový záložník Zbrojovky Brno, z něhož se stal na Letné univerzál.

Česká republika si zahrála na mistrovství světa pouze jednou a to před dlouhými šestnácti lety a tehdy u toho byla právě generace okolo jeho současného nadřízeného Tomáše Rosického. Že by správné načasování pro druhou účast? "Mám hlavně hroznou radost, že se můžu k národnímu týmu připojit. Jsem rád, že šance přišla. Ano, snad ve správnou chvíli. A udělám všechno, abych na ni byl připravený. Věřím, že jak přes Švédsko, tak potom i přes Polsko postoupíme," ukázal sebevědomí poslední kapitán slavného "S".

Protože v nominaci chybí kompletní obranná čtveřice z loňského Eura, šance na start by nemusela být úplně zanedbatelná. "Vůbec si netroufám odhadovat. Na šanci jsem čekal a doufal, že se jí dočkám. Jak říkám, teď chci být hlavně připravený," zakončil na sport.cz Krejčí, jenž v této ligové sezoně vyhrál 104 soubojů a jeho úspěšnost je třiašedesát procent.

Chci se v Termalice prosadit a ukázat se, abych v Polsku zůstal třeba delší čas, říká Poznar

Zdroj: sport.cz