Kozel po Drážďanech? Bohužel skoro nejsme schopni dát gól, ukázalo mi to hodně věcí k jednotlivým hráčům

Kozel po Drážďanech? Bohužel skoro nejsme schopni dát gól, ukázalo mi to hodně věcí k jednotlivým hráčům
OBSAHUJE OHLASY

Podještědský Slovan si okořenil mezinárodní pauzu atraktivní přípravou s Dynamem Drážďany, čili mužstvem, které je aktuálně ve druhé bundeslize na šestnácté pozici.

Byť za Liberec nastoupili Gebre Selassie, Štetina, Frýdek, Rabušic, Matoušek, Stoch i Mikula, nakonec z toho byla těsná porážka 1:2.

Jediným střelcem modrobílé družiny byl slovenský záložník Tupta, který rozvlnil síť v 66. minutě. V dresu vítězů se podařilo gólmana Vliegena překonat dvougólovému Mörschelovi, jenž se tak stal hvězdou čtvrteční přípravy.

Jak komentoval těsnou prohru na německé půdě Luboš Kozel? "Jsem rád, že jsme mohli absolvovat toto přípravné utkání, byla to velmi kvalitní prověrka. Chtěli jsme dát šanci fotbalistům, kteří třeba tolik nehráli v mistrovských utkání, což účel splnilo," nechal se slyšet bývalý stratég Dukly nebo Baníku.

Výsledek ale nepovažuje za příznivý. "Přestože není nejdůležitější, mrzí mě to, protože si myslím, že úvod do zápasu jsme měli jednoznačně aktivnější. Bohužel skoro nejsme schopni dát gól a do poločasu prohráváme, po takové penaltě nepenaltě. Ve druhé půli srovnáme, ale nevážíme si toho a soupeři nabídneme naší chybou šanci, která nakonec rozhodla o zápasu. Jsem rád, že jsme utkání absolvovali, ukázalo mi to hodně věcí i k jednotlivým hráčům," uzavřel na klubovém webu šéf nyní osmého celku Fortuna:ligy.

Příprava v Görlitzu:

SG Dynamo Drážďany - FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 40. Mörschel (pen.), 75. Mörschel - 66. Tupta.

SG Dynamo Drážďany: Mitryushkin (46. Liesegang) - Becker, Sollbauer, Knipping (C) (46. Stark), Aidonis - Will - Schröter (46. Diawusie), Mörschel (85. Giesen), Kade, Batista Meier (80. Menzel) - Drchal (80. Hoffman)

FC Slovan Liberec: Vliegen - Gebre Selassie (46. Kytka), Štetina, Mikula (46. Purzitidis), Mészáros (80. Šulc) - Frýdek (46. Havelka), Michal (58. Tiéhi), Faško (67. Polyák) - Ghali (C) (67. Králíček), Rabušic (46. Tupta), Matoušek (46. Stoch)

Zdroj: fcslovanliberec.cz