Jsme jako Asterix a Obelix, hlásil Emery po velké noci Žluté ponorky v Allianz Aréně

Jsme jako Asterix a Obelix, hlásil Emery po velké noci Žluté ponorky v Allianz Aréně

Byla to velká noc, kdy tým z regionu Castellon na východním pobřeží Španělska se dokázal vzepřít papírovým předpokladům a postoupit přes další fotbalový gigant. Po Juventusu Villarreal sejmul i Bayern Mnichov. A kouč hostů Unai Emery se nebál použít silných slov.  

"Semifinále si užijeme, protože jsme proti favorizovanému soupeři využili své zbraně a našli možnosti jak ho přehrát. Výhoda, kterou jsme získali ve Villarrealu, byla určující. Mužstvo vykazuje vyzrálost, a když nastanou situace, jako je tato, tým ví, jak reagovat. Mentální stránka byla klíčová a klub stál pevně na nohou," komentoval na pozápasové konferenci nečekaný triumf trenér Žluté ponorky Unai Emery, zatímco jeho svěřenci divoce křepčili v kabině.

A rozhodně též neplánoval, že by semifinále, kde se jeho tým pravděpodobně potká s Liverpoolem (který si k dnešní odvetě na Anfieldu přivezl z Lisabonu do zápasu proti Benfice vedení 3:1), mělo být pro tým z padesátitisícového města nedaleko Valencie konečnou. “Nedostali jsme se tak daleko, abychom si tady řekli, že jsme malé městečko a že nám to stačí. Jsme jako Asterix a Obelix,” připodobnil Emery svůj tým k francouzským komiksovým hrdinům, kteří svou galskou vesnici bránili proti celé římské říši. 

Obránce Villarrealu Raul Albiol zase označil vyřazení Bayernu za "ohromující". "Stálo nás to hodně úsilí. Naše triumfy jsou vítězstvím celého týmu. Během dvou zápasů jsme toho hodně prožili, ale dostat se do semifinále je pro Villarreal obrovský úspěch. Věděli jsme, že nás čeká dlouhých 90 minut s velkým utrpením, takže jsme se na to náležitě připravili," prohlásil kapitán týmu, který postupem přes Bayern vyrovnal klubové maximum, kdy se do semfinále dostal též v sezóně 2005/2006. Tam si pak vylámal zuby na Arsenalu.

zdroj: observatorial.com