Mistr o osmiletém čekání Sparty na titul: Podle mě je problém ve vedení. Určitě by se mělo začít od shora

Mistr o osmiletém čekání Sparty na titul: Podle mě je problém ve vedení. Určitě by se mělo začít od shora

Pěti tituly ověnčený exsparťan Lumír Mistr (53) má ze soudobého letenského "S" smíšené pocity. Jednou ho svěřenci trenéra Pavla Vrby potěší a podruhé zase zklamou...

Někdejší rychlonohý technik často není spokojen zejména s herním projevem. "Já vidím jako hlavní změnit herní projev. Aby se to líbilo divákům. Hlavně ti by s tím měli být spokojení a chodili by se na Letnou bavit," citoval web ČT Sport bývalého reprezentanta Československa.

Problémem jsou i kolísavé výkony nyní třetího celku Fortuna:ligy. "Čtyři zápasy odehrají dobře, teda slušně. A pak přijdou další dvě utkání a je to bída, katastrofa. V Olomouci se na to nedalo dívat. Výkony hodně kolísají," všiml si Mistr, který v minulosti prošel také Chebem či Příbramí.

Co podle něj slavnou značku potápí nejvíc? "Když člověk ty hráče pozoruje, tak po fyzické stránce jsou na tom dobře. Jestli to chce změnit hráče, nebo taktiku – nevím, nejsem trenér. Ale podle mě je problém ve vedení. Určitě by se mělo začít od shora. Jenže to vedení na hřišti není, tam jsou hráči. Ti hrají, ti se musejí kousnout a šlapat. Jenže pak vidíte, jak jde hráč s míčem po křídle, může zatáhnout balon před kasu. Ne, zasekne a alibisticky hraje dozadu. Schází mi tam nebát se hrát, něco zkusit. Tak to dvakrát zkazím, ale potřetí to vyjde, o tom je přece fotbal. To jim ale musí říct trenér," pokračoval na serveru ceskatelevize.cz internacionál.

A co osmileté čekání na titul? Šance prý pořád existuje i letos. "Už jsem tomu nevěřil, ale teď se to trošku změnilo, takže – ještě se to dá," povzbudil sparťanskou kabinu Mistr.

10 věcí, co ničí český fotbal? Berbrův „odkaz“, LFA, jakobíni, surová hra, slabá či závislá média, špatná hřiště i drahota

Zdroj: ceskatelevize.cz