Conte kontruje médiím a nabádá fanoušky: "Neposlouchejte falešné zprávy!"

Conte kontruje médiím a nabádá fanoušky: "Neposlouchejte falešné zprávy!"

Antonio Conte je trenérem, který neváhá změnit působiště, když vše neklape, tak jak by si to sám představoval. Své nespokojenosti dává průchod i ve svém momentálním působišti na severu Londýna. Světová média tudíž neváhala a začala spekulovat nad jeho dalším osudem.

Italský taktik byl spojován s letním přestupem do PSG a podle italského webu Calciomercato obsahuje Conteho smlouva klauzuli, která mu umožňuje Tottenham po sezóně opustit.

Francouszká média následně přišla s tvrzení, že Conte s francouzským klubem již rokoval a od vedení požadoval plat 30 milionů eur ročně. Jeho další podmínkou pak měla být spolupráce s Gianlucim Petrachim, který byl v minulosti sportovním ředitelem římského AS.

Antonio Conte se k situaci však staví odlišně. Uvádí, že je šťasten, když ostatní kluby oceňují jeho práci, zároveň  předkládá stanovisko, že média musí projevovat respekt a tudíž se i vyhýbat šíření falešných zpráv.

"Samozřejmě si myslím, že je dobře, když ostatní kluby oceňují moji práci, ale to je jen jeden úhel pohledu. Pravdou je, že se mi nelíbí, když se lidé snaží vymýšlet novinky, aby měli senzaci, která následně vyvolává problémy,“ uvedl Conte na tiskové konferenci, kterou citoval Football London.

Neposlouchejte falešné zprávy.  Nejsou správné, není to fér pro zúčastněné kluby ani pro mé hráče.", nabádal Conte novináře i širokou veřejnost".

Celá tisková konference se však nenesla v negativních intencích. Trenér, momentálně pátého celku Premier League, vyzdvihl pracovitost i koncentrovanost svého týmu a také předeslal, že se plně soustředí na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Aby se Conteho družina tomuto cíli přiblížila, musí v nedělním klání porazit Leicester City.

Zdroj:football-italia.net

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.