Tuhý boj o barážové umístění bude až do konce. Kdo má největší šanci na pobyt mezi elitou?

Tuhý boj o barážové umístění bude až do konce. Kdo má největší šanci na pobyt mezi elitou?

Do konce druholigové sezóny zbývají dvě poslední kola a o barážové pozice bude rozhodovat každý jeden bod. Přímý postup z prvního místa si už několik zápasů dopředu zařídila Zbrojovka Brno. 

Druhé a třetí místo zajišťující dvojzápas s prvoligisty o účast v nadcházející sezóně ve Fortuna:lize je pořád k mání, ovšem má už pouze jenom čtyři uchazeče. Jsou jimi Vlašim (49 bodů), Opava (48 bodů), Líšeň (47 bodů) a Béčko Sparty (45 bodů).

Vlašim

Středočeský tým má co se týče bodů nejlepší výchozí pozici, avšak ve zmíněných dvou zápasech ji čeká duel na Julisce s Duklou, která na svém hřišti favority pravidelně obírá o body a extrémně důležitý ne-li rozhodující domácí souboj s Opavou.   

Opava

Slezský FC se po krkolomné sezóně konečně vyhoupl na prozatímní 3. místo, takže hlavním cílem ho bude udržet. Na severu Moravy přivítá mužstvo Romana Westa, ještě s teoretickou možností záchrany Ústí nad Labem a již zmíněný poslední střet ve Vlašimi, který lze s trochou nadsázky kategorizovat jako finále.

Líšeň

Podivně neuznaný gól v Příbrami, který by znamenal bod za remízu, nemusí Líšeňské tolik mrzet. Ikdyž jsou v pomyslném souboji o baráž aktuálně třetí na pásce mají vše ve svých rukou, díky již zmíněnému klání Vlašimi s Opavou. Cesta k úspěchu povede přes domácí utkání se Spartou B, a venkovní se sestupivší Viktorkou Žižkov.

Sparta Praha B

Tým Michala Horňáka jako jediný nemá vše ve své moci a musí se spolehnout na zaváhání soupeřů. Čeká ho duel s Líšní a s nejlepší jarní obranou Chrudimí.

Velký trenérsý třesk na Letné odnesli Vrba, Bečka i Ticháček. Přežil jen Loučka, za nímž míří k áčku Horňák

Zdroj: fnliga.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.