Sor? V pádech na zem je trochu teatrální a měl by z toho ubrat, přiznává Trpišovský. Má to ovšem své ale...

Sor? V pádech na zem je trochu teatrální a měl by z toho ubrat, přiznává Trpišovský. Má to ovšem své ale...
OBSAHUJE VIDEO

Jindřich Trpišovský nasadil v Ostravě bývalého hráče Baníku Yiru Sora a toho, že by byl ve svém někdejším působišti přemotivován, se nebál. Rychlík se mu pak odvděčil jediným sešívaným gólem (ten druhý mu nebyl uznán) z celého týmu, který však ani tak na udržení šance na čtvrtý primát v řadě nestačil.

"Spíš to bylo opačně. Poslední dobu šel výkonnostně dolů, nedařilo se mu. Jeho výkon doma se Slováckem byl hodně špatný, věřili jsme mu, že tady ve známém prostředí by se mu mohlo dařit. Trochu jsme spoléhali i na to, že domácí hráči z něho budou mít respekt, protože znají jeho schopnosti. To všechno byly důvody jeho nasazení. Nevím, jestli mu pomohl ten gól hned na začátku nebo znalost prostředí, byl to ale náš jednoznačně nejnebezpečnější hráč, hrál skvěle, tak, jak ho známe. V podstatě to byl asi jediný hráč, který byl schopný ohrozit branku soupeře," ozřejmil v pozápasových ohlasech na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý trenérský odborník z Edenu.

I bývalého kouče Liberce a Viktorie Žižkov překvapilo, jaké zvolil mladík u své vstřelené branky řešení. "Na druhou stranu víme, že má přesně z téhle pozice skvělou střelu, prudkou, má švih v noze. Je to jeho oblíbená věc, upřímně jsem ale čekal, že půjde ještě blíže brance. Na druhou stranu, on si na tohle tak strašně věří, že to umí trefovat. Jak má slabší levou nohu, tak tohle je pro něj naopak situace, kdy může obstřelovat, není to náhoda, v tréninku to takhle řeší často," přiblížil webem slavia.cz citovaný nadřízený Holeše, Kúdely, Provoda a spol.

Nepřijde mu ovšem, že v některých soubojích padá Sor přeci jen dost ochotně na zem? "Budu souhlasit v tom, že to je trochu teatrální. Na druhou stranu, on se musí i ochránit, protože ty zákroky jsou na něj v zápasech hodně ostré a je jich hodně. V tomhle zápase na něj byl zákrok bez míče hned v první minutě. On by z toho měl ubrat, ale hráči by měli být více chránění, aby na ně za utkání nebyly tři nebo čtyři takové zákroky. Jsou to hráči, na které chceme všichni chodit. Je to složité, na jednu stranu máte pravdu, na druhou je na něj těch zákroků fakt hodně. Někdy je to jediné řešení, jak ho zastavit, a taky to nemá úplně jednoduché," upozornil vůdce čerstvého ligového vicemistra.

Kisel s Latkou vyjednávají Berkovcovo pokračování ve Zbrojovce. Ten z Brna nemá důvod utíkat...

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.