Nikdy nezapomenu na skvělé lidi jako Šádek, přiznává Beauguel. Proč ho neláká přesun do Ligue 1?

Nikdy nezapomenu na skvělé lidi jako Šádek, přiznává Beauguel. Proč ho neláká přesun do Ligue 1?

Třicetiletý Francouz Jean David Beauguel opouští Viktorii Plzeň i Fortuna:ligu se statusem jejího nejlepšího střelce (19 tref) i nejproduktivnějšího hráče, s tím, že za sebou v tomto směru nechal i Adama Hložka, jenž tak těsně nedokázal obhájit své prvenství z uplynulého ročníku.

"Je to má nejlepší sezóna za kariéru. Podařilo se nám vyhrát titul, což je pro mě ten největší úspěch, a také jsem překonal své gólové maximum. Jsem za to nesmírně šťastný a vděčný," rozplýval se v interview pro stránky fcviktoria.cz Dukly i Zlína.

Jak mu budou v budoucnu chybět vítězné oslavy s fanoušky v rámci domácích utkání v Doosan aréně? "Ty pěti až desetiminutové děkovačky s fanoušky jsou parádní a je to něco, co mi bude opravdu chybět. Stejně jako vítězné tanečky se spoluhráči. Když všichni tančíme a zpíváme „sex on the beach“ je to nepopsatelné," usmíval se ofenzivní hráč, jenž před necelými deseti lety prošel také nizozemkým Waalwijkem.

Viktoria už z jeho srdce nikdy nezmizí. A možná také z kůže. "Nikdy na ní nezapomenu. Řekl jsem svým přátelům, že když získáme titul, nechám si udělat nějaké tetování spojené s Plzní. Ještě nevím, jaké konkrétně, ale bude to něco spojené s klubem. Nikdy nezapomenu na skvělé lidi z klubu, jako je třeba pan Šádek," ocenil majitele velký fanoušek trenérských metod Michala Bílka.

A kam povedou jeho další kroky? Na návrat do země galského kohouta to nevypadá. Alespoň ne v tuto chvíli. "Jsem v Česku už osm let a potřebuji novou výzvu. Byla to pro mě ta nejlepší léta, ale cítím, že je čas na něco čerstvého. Chci vystoupit ze své komfortní zóny a zažít nová dobrodružství. Můj manažer mě přesvědčoval, ať jdu do Francie, ale já tam nechci. Tuto zimu jsem byl v kontaktu s některými kluby ve Francii, ale vracet se tam nechci. Není to tak, že bych se bál, ale chci zkrátka zkusit něco nového. To je ten hlavní důvod. Chci cestovat a zažít nová dobrodružství," poodkryl své plány Beauguel, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

Sparta? Disharmonie a chaos, říká expert Rajnoch. Jak okomentoval slova Chorého?

Zdroj: fcviktoria.cz