Jak to bude se Sýkorou? Existuje šance, že se Lech Poznaň znovu domluví právě s Viktorií...

Jak to bude se Sýkorou? Existuje šance, že se Lech Poznaň znovu domluví právě s Viktorií...

Pokud jste si mysleli, že už je kádr plzeňského mistra i po oznámení několik nových tváří uzavřený, spletli jste se. Generální ředitel západočeské značky z Doosan arény Adolf Šádek totiž ještě s posilováním neskončil.

I přes příchod Jana Klimenta Viktoria pořád pátrá po novém středním útočníkovi a navíc by ráda Lechu Poznaň opět uzmula také důležitého křídelníka Jana Sýkoru (28), jehož už měla ve Štruncových sadech zapůjčeného v ročníku 2021/2022.

"Chtěli bychom hrotového útočníka. A pořád jsme ve spojení s Janem Sýkorou, který se musel vrátit do Polska. Mluvili jsme spolu před pár dny a existuje šance, že bude hrát u nás. Pokud by to nedopadlo, rádi bychom ještě jednoho hráče i na jeho místo," nechal se slyšet na klubovém webu hlavní kouč Michal Bílek.

Čtrnácti mezinárodními starty za Česko ověnčený borec se současnou tržní cenou mírně přesahující 20 milionů korun má u čerstvého šampiona Ekstraklasy smlouvu až do června 2024, čili na příští dva roky a vše bude záležet na tom, jestli mu Lech nebude chtít dát po povedené sezoně ještě šanci.

Plzeňské navíc mírně znepokojuje i možný zájem o reprezentanty Lukáše Kalvacha a Jindřicha Staňka, kteří by se mohli za jistých okolností odebrat do zahraničí také. "Lukáš měl vynikající sezonu. Pro nás jde o velice důležitého hráče. Jeho odchod by představoval velkou ztrátu. Ale nezaznamenal jsem, že by dorazila konkrétní nabídka," uklidnil západočeské příznivce Bílek.

Diskuse expertů v podání ČT sport? Šilhavý s Chytrým si bez oponentů ve studiu lebedili, jak to s kluky dělají dobře

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.