Kdo všechno to má v Doosan aréně nahnuté? Na odchodu by mohli být také Káčer, Janošek či Falta

Kdo všechno to má v Doosan aréně nahnuté? Na odchodu by mohli být také Káčer, Janošek či Falta

Mistrovská Viktoria zatím přivedla více posil než Sparta i Slavia a když si k tomu přičtete také skutečnost, že ještě usiluje o hradeckého Adama Vlkanovu a že má v přípravě mladíky z akademie i navrátilce z hostování, její aktuální kádr skutečně není malý.

A to ještě prosím pěkně v Doosan aréně vůbec nezačala letní přípravu pětice Alvir, Kayamba, Matějka, Gabriel a Hybš.

Západočeský kádr se ovšem bude zužovat až před odjezdem na rakouské herní soustředění, které je v plánu v úvodu příštího měsíce.

"Měli bychom mít dvaadvacet či čtyřiadvacet hráčů, pokud chceme postoupit do evropských pohárů a hrát tam důstojnou roli. Mohou ale přijít zranění nebo pokles výkonnosti, proto počet hráčů není dogma a není přesně daný," nastínil plzeňské plány Pavel Horváth, jehož stanovisko nabídl server isport.blesk.cz.

A co by to mohlo znamenat v praxi? Robin Hranáč pravděpodobně bude zapůjčen jinam a Mihálik nebo Ndiaye budou muset v těchto dnech hodně zářit, aby si nebalili kufry taky.

A kdo je na hraně dál? Janošek by prý rád zamířil do zahraničí a jinam už se kouká také Falta, jemuž to příliš nevyšlo ani v Baníku Ostrava.

Svoletní k odchodu by mohl dostat také slovenský středopolař Káčer, jenž první přípravný duel léta proti Klatovům mimochodem odehrál jakožto pravý bek.

"Šanci mají všichni. Teď je první blok přípravy a každý si svoje místo musí potvrzovat sám. Pak se uvidí, jakou roli bude mít v kádru," přidal na stránkách Sportu asistent Michala Bílka, podle nějž by účastník druhého předkola Ligy mistrů prodal reprezentanty Staňka s Kalvachem pouze v případě vskutku atraktivní nabídky.

Česká džungle není nadšená z toho, že by se v ní mohly objevovat další šelmy z dalekých krajů, míní Bosák

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.